Інтерфакс-Україна
17:27 12.08.2020

Кабмін передав майже 200 об'єктів держвласності в управління ФДМ - Шмигаль

2 хв читати
Кабмін передав майже 200 об'єктів держвласності в управління ФДМ - Шмигаль

Кабінет Міністрів передав до Фонду держмайна (ФДМ) України майже 200 об'єктів державної власності, що дасть змогу розпочати процес їх приватизації.

"В Україні понад 3000 державних підприємств. Жоден український уряд не міг ефективно управляти такою кількістю. Тому наша стратегія - залишити під контролем держави приблизно 300 об'єктів. Це оптимальний варіант, який дасть змогу уряду залишатися ефективним власником", - написав прем'єр-міністр Денис Шмигаль на своїй сторінці у Facebook за підсумками засідання уряду в середу.

Він зазначив, що на завершальному етапі перебуває також робота над урядовим законопроектом, який визначить перелік об'єктів, які мають залишитися під контролем держави. Йдеться про такі держкомпанії як "Нафтогаз України" або "Енергоатом".

Крім того, прем'єр зазначив, що Кабмін на засіданні в середу затвердив методику визначення справедливої ціни, яку приватне підприємство може отримати від концесії з державою.

Під час ухвалення проекту розпорядження Кабміну "Про передачу об'єктів державної власності до сфери управління Фонду державного майна", з метою додаткового вивчення доцільності передачі були виключені з переліку державні підприємства: "Завод порошкової металургії", Український державний науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу, Донецький державний науково-дослідний та проектний інститут кольорових металів, "Екотрансенерго" і "Кривбаспроект".

Крім того, з переліку держпідприємств для передачі до ФДМ були виключені: Науково-дослідний інститут техніки безпеки хімічних виробництв, Харківське промислово-торговельне підприємство, Український науково-дослідний інститут спеціальних сталей, сплавів та феросплавів, Науково-дослідний і проектний інститут хімічних технологій "Хімтехнологія", "Укрпромзовнішекспертиза", Львівське державне спеціальне конструкторське бюро "Топаз", "НДЦ рідких мінеральних добрив", державне науково-технологічне виробниче підприємство "Верес", Розрахунково-кліринговий центр, "Полупанівський кар'єр", "Держінформаналітіка", "Партнерський фонд", "Промислово-металургійний консалтинг" і "Фінпро".

За пропозицією т. в. о. міністра енергетики Ольги Буславець, із переліку на передачу до Фонду держмайна були виключені також держпідприємства "Львіввугілля", "Шахта "Надія", "Лисичанськвугілля", "Укренергопраця".

Як зазначено у проекті постанови, під час підготовки документа з нього було, зокрема, вилучено 20 об'єктів "Укроборонпрому", щодо них готується окрема постанова.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Туск звернувся до США після публікації безпекової стратегії

Порошенко привітав ЗСУ і закликав владу всі можливі ресурси спрямовувати на потреби оборони

"Євросолідарність" закликала Зеленського ветувати держбюджет-2026 рік, щоб підняти виплати військовим

Кличко заявив про політичний тиск і переслідування місцевої влади столиці

Сибіга заявив про суттєвий прогрес у питанні використання заморожених російських активів

Глава МЗС Італії вважає участь в ініціативі PURL "передчасною"

Україна отримала запрошення від американської сторони відвідати США найближчим часом для продовження переговорів - Сибіга

Генсек НАТО: союзники продовжать невпинно підтримувати Україну

Кличко вручив нагороди від столиці захисникам і захисницям до Дня ЗСУ

Нардеп Тарасенко: у Держбюджеті-2026 передбачено майже 19 млрд грн на ветеранську політику

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА