Інтерфакс-Україна
17:54 08.10.2019

Україна та ЄС готові до перегляду Угоди про асоціацію в торговій частині вже цієї осені

2 хв читати
Україна та ЄС готові до перегляду Угоди про асоціацію в торговій частині вже цієї осені

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства – торговий представник України Тарас Качка стверджує, що Україна та Європейський Союз готові до перегляду Угоди про асоціацію в частині торгівлі вже цієї осені.

"Усі розуміють, що Угода про асоціацію, переговори щодо якої відбулися десять років тому, потребує ретельного аналізу, щоб її оновити. Обидві сторони зацікавлені у збільшенні торгівлі. Те, що ми бачимо сьогодні з європейської сторони, то це конструктивне ставлення до того, що ми можемо обговорювати, і яке рішення ми можемо прийняти в рамках Комітету асоціації, який відбудеться в середині листопада в торговому складі, й на Раді асоціації в грудні. Говоритимемо про модальність, умови й календарі поновлення Угоди вже цієї осені", - повідомив Качка українським журналістам у вівторок у Брюсселі.

Торгпред України запевнив, що "новий уряд ставить за мету максимально прискорити та посилити роботу з виконання угоди, оскільки вже було ухвалено низку законів для його виконання".

При цьому Качка назвав низку питань, які необхідно вирішити. Зокрема тарифи, митниця, угода про визнання еквівалентності технічного регулювання - "те, що ми називаємо промисловим безвізом".

"Тут питання чутливе, оскільки у ЄС досвід у таких угодах дуже обмежений, і тут ми маємо довести, що можемо трансформуватися відповідно до європейських правил у тих чи інших сферах. Якщо нам це вдалося у сфері безпечності продуктів харчування, то ми впевнені, що нам це вдасться у сфері безпечності нехарчових продуктів. Так чи інакше, ми про це говоритимемо в комітеті асоціації в торговому складі 18 листопада", - наголосив він.

Торгпред висловив упевненість у тому, що "всі розуміють, що потрібно переходити на новий рівень". "Обидві сторони готові говорити про те, як це зробити швидше і якісніше і з урахуванням інтересів обох сторін", - резюмував Качка.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Майже половина американців не підтримують зусилля Трампа щодо РФ та України – опитування

ЦВК ухвалила постанову про створення АІКС "Всеукраїнський референдум" у системі "Вибори"

Нардеп Сірко про переговори у Флориді: Загальні слова без плану дій

"Євросолідарність" ініціює спецзасідання Ради щодо переговорів у США і просить запросити на неї Зеленського

Перемовини Зеленського та Трампа нічого суттєво не змінили - голова комітету Ради із зовнішньої політики

Вибори не мають бути частиною мирної угоди — Айвазовська

Тимошенко пропонує робочій групі відмовитися від ідеї виборів під час війни

Наразі немає жодних перспектив організувати національний референдум - Айвазовська

"Слуга народу" внесла зміни в кошторис партії і направить 92 млн грн на Сили оборони – голова фракції

Арахамія: робоча група має визначити можливість одночасного онлайн та офлайн голосування на виборах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА