Інтерфакс-Україна
18:08 11.06.2019

До ВР надійшли подання Зеленського про звільнення Клімкіна та призначення главою МЗС Пристайка

2 хв читати
До ВР надійшли подання Зеленського про звільнення Клімкіна та призначення главою МЗС Пристайка

Проект постанови (№10382) про призначення Вадима Пристайка міністром закордонних справ України зареєстровано у Верховній Раді.

Згідно з інформацією на сайті українського парламенту, президент Володимир Зеленський вніс відповідну ініціативу у вівторок.

Крім того, до Верховної Ради надійшов повторно ініційований Зеленським проект постанови про звільнення Павла Клімкіна з посади глави МЗС України.

Раніше у вівторок заступник глави Адміністрації президента Руслан Рябошапка повідомив, що Зеленський підписав подання про звільнення Клімкіна з посади міністра закордонних справ країни і вніс до Верховної Ради подання на призначення главою МЗС Пристайка.

Зеленський своїм указом №317/2019 від 22 травня 2019 року призначив українського дипломата, постійного представника України в НАТО Пристайка заступником глави АП.

Перед цим Пристайко заявив, що готовий очолити МЗС України, якщо отримає таку пропозицію від Зеленського. Він повідомив, що на той момент від імені МЗС допомагав "перехідній команді" в проведенні ефективних міжнародних зустрічей.

Клімкін 17 травня заявив, що написав заяву про свою відставку з посади глави МЗС. Дипломат повідомив, що заздалегідь поінформував Зеленського про свій намір.

30 травня президент України вніс до Верховної Ради проекти подань про звільнення міністра закордонних справ Клімкіна, міністра оборони Степана Полторака і глави СБУ Василя Грицака. 31 травня Клімкін звернувся до депутатів Верховної Ради з проханням підтримати його заяву про відставку з посади міністра закордонних справ.

Проте 6 червня Верховна Рада відмовила президенту Зеленському у звільненні Клімкіна, Полторака і Грицака. Увечері того самого дня представник президента України в парламенті Руслан Стефанчук висловив переконання, що Зеленський наступного тижня знову внесе подання на звільнення Клімкіна, Полторака і Грицака, а також генерального прокурора України Юрія Луценка.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Туск звернувся до США після публікації безпекової стратегії

Порошенко привітав ЗСУ і закликав владу всі можливі ресурси спрямовувати на потреби оборони

"Євросолідарність" закликала Зеленського ветувати держбюджет-2026 рік, щоб підняти виплати військовим

Кличко заявив про політичний тиск і переслідування місцевої влади столиці

Сибіга заявив про суттєвий прогрес у питанні використання заморожених російських активів

Глава МЗС Італії вважає участь в ініціативі PURL "передчасною"

Україна отримала запрошення від американської сторони відвідати США найближчим часом для продовження переговорів - Сибіга

Генсек НАТО: союзники продовжать невпинно підтримувати Україну

Кличко вручив нагороди від столиці захисникам і захисницям до Дня ЗСУ

Нардеп Тарасенко: у Держбюджеті-2026 передбачено майже 19 млрд грн на ветеранську політику

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА