Інтерфакс-Україна
07:57 14.12.2018

ЄС має намір дотримуватися затвердженої угоди щодо Brexit

2 хв читати
ЄС має намір дотримуватися затвердженої угоди щодо Brexit

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей поінформувала на саміті ЄС керівників країн Євросоюзу про труднощі з ратифікацією угоди щодо Brexit у Лондоні і попросила "додаткових гарантій", щоб розблокувати цей процес у Палаті громад, повідомив голова Європейської ради Дональд Туск.

"По-перше, Європейський союз нагадує про свої висновки від 25 листопада 2018 року, в яких він затвердив угоду про Brexit і схвалив політичну декларацію. Союз дотримується цієї угоди і має намір приступити до її ратифікації. Він не буде проводити повторні переговори", - заявив Д.Туск на прес-конференції після першого дня засідань Європейської ради в Брюсселі.

На цій зустрічі виступила Т.Мей, після чого відбулося обговорення питання в складі 27 держав-членів, в результаті якого були прийняті окремі висновки саміту з Brexit.

Глава Євроради перерахував положення цих висновків.

Другим пунктом він назвав готовність налагоджувати максимально тісні відносини з Лондоном після Brexit і почати переговори з цього питання одразу після виходу Великої Британії з ЄС.

По-третє, Д.Туск зазначив, що пропозиція про backstop - "страхувальне вирішення" стосовно статусу кордону між Ірландією і Північною Ірландією покликане служити гарантією проти фізичного кордону на острові Ірландія і забезпечити цілісність внутрішнього ринку. При цьому ЄС рішуче налаштований на проведення подальших переговорів з метою знайти інші рішення до 31 грудня 2020 року, і тоді backstop не буде активований.

По-четверте, якщо рішення backstop все ж доведеться активувати, воно буде застосовуватися тимчасово, поки його не замінить майбутня угода, що дозволяє уникнути фізичного кордону.

По-п'яте, повідомив Д.Туск, "Європейський союз закликає інтенсифікувати роботу з підготовки на всіх рівнях до наслідків виходу Сполученого Королівства з урахуванням усіх можливих результатів".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Вибори не мають бути частиною мирної угоди — Айвазовська

Тимошенко пропонує робочій групі відмовитися від ідеї виборів під час війни

Наразі немає жодних перспектив організувати національний референдум - Айвазовська

"Слуга народу" внесла зміни в кошторис партії і направить 92 млн грн на Сили оборони – голова фракції

Арахамія: робоча група має визначити можливість одночасного онлайн та офлайн голосування на виборах

В Україні зруйновано значну кількість виборчих дільниць - Корнієнко

Наступне засідання робочої групи з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни відбудеться до 9 січня - Корнієнко

Робоча група з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни засідатиме 26 грудня - Корнієнко

"Євросолідарність" наполягає на неприпустимості виборів під час воєнного стану та референдуму щодо територій – заява фракції

Два комітети Ради рекомендують профільним міністерствам робити екологічні оцінки при будівництві ВЕС — Климпуш-Цинцадзе

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА