13:15 03.12.2018

Геращенко просить спікера ВР надати інформацію про ситуацію із Семенченком, диппаспортом і затриманням українців у Грузії

2 хв читати

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко звернулася до спікера парламенту Андрія Парубія щодо надання інформації про перебування народного депутата Семена Семенченка (фракція "Самопоміч") в Грузії та його зв'язки з затриманими в цій країні українськими громадянами й має намір оформити своє питання у формі депутатського запиту.

"Я хочу звернутися до голови Верховної Ради зі зверненням, яке я оформлю як депутатський запит, чи є правдою те, що народний депутат Семенченко був із дипломатичним паспортом не в офіційному відрядженні, порушуючи правила використання дипломатичного паспорта, (в Грузії - ІФ) ... чи правда те, що було зафіксовано, що він перебував із людьми, в яких була нелегальна зброя", - сказала І.Геращенко на засіданні погоджувальної ради керівників фракцій, комітетів і груп парламенту в понеділок.

Вона також зазначила, що хотілося б почути й офіційну позицію фракції "Самопоміч".

У свою чергу заступник керівника фракції "Самопоміч" Руслан Сидорович зазначив, що народний депутат С.Семенченко справді наразі перебуває в Грузії.

"Його ніхто не затримував", - сказав Р.Сидорович і назвав цю інформацію "фейковою".

За словами заступника голови фракції, єдиний зв’язок С.Семенченка і громадян України, затриманих у Тбілісі, - це участь в антитерористичній операції.

Як повідомлялося, в неділю, 2 грудня, МВС Грузії повідомило про затримання у Тбілісі сімох громадян України в готелі "Альянс". За інформацією прес-служби МВС, затримання відбулося на підставі ст.236 КК Грузії, яка передбачає відповідальність за незаконне придбання, зберігання вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин.

Серед затриманих - колишній грузинський військовослужбовець Лука Чхетія, який воював в українському батальйоні "Донбас". За заявою членів сім'ї Чхетія, він мав намір узяти участь у неділю в Тбілісі в акції протесту колишньої партії влади "Єдиний національний рух", лідером якої є екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі.

Коментуючи цю інформацію, голова Соціалістичної партії України Ілля Кива на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомив, що серед затриманих українців нібито перебував "Семенченко, якого затримали в Грузії і який уникнув арешту, використовуючи дипломатичний паспорт України". "Зараз нардеп вилетів у невідомому напрямку", - написав політик.

У свою чергу народний депутат України С.Семенченко спростував інформацію про те, що його затримали напередодні в Тбілісі. Він заявив, що затримані МВС Грузії громадяни України не причетні й не мали наміру відвідувати акцію опозиції, не згодної з підсумками президентських виборів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА