Інтерфакс-Україна
13:12 19.07.2018

Кнесет ухвалив закон про визнання Ізраїлю "національною державою єврейського народу"

2 хв читати
Кнесет ухвалив закон про визнання Ізраїлю "національною державою єврейського народу"

Ізраїльський парламент у четвер ухвалив закон про національний характер Ізраїлю, який визнає країну "національною державою єврейського народу", повідомляють ізраїльські ЗМІ.

Закон було ухвалено в Кнесеті 62 голосами "за". Проти проголосували 55 членів парламенту, двоє утрималися. Обговорення законопроекту тривало понад вісім годин.

Закон під назвою "Основний закон: Ізраїль як національна держава єврейського народу" стане частиною Основних законів Ізраїлю, які є частиною формальної конституції країни.

У законі зазначається, що "Держава Ізраїль - національний дім єврейського народу". Також у документі наголошено, що "право на реалізацію національного самовизначення в державі Ізраїль є тільки в єврейського народу".

"Земля Ізраїлю - історична батьківщина єврейського народу", - йдеться в законі.

Також закон встановлює, що Єрусалим, "цілісний і єдиний", є столицею Ізраїлю. В законі прописано, що державною мовою в Ізраїлі є іврит. Раніше офіційними мовами були іврит і арабська, тепер арабська отримала "особливий статус", але при цьому перестає бути державною.

Також у законі описується національна символіка та національні свята.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху назвав ухвалення закону "визначальним моментом в історії сіонізму та Держави Ізраїль".

Водночас ізраїльський політик арабського походження Ахмед Тібі розкритикував закон.

"Ми з жахом бачимо смерть нашої демократії, яка помирала в попередні кілька років і страждала від расизму, який із цим законопроектом досяг нової вершини", - заявив А.Тібі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" закликала Зеленського ветувати держбюджет-2026 рік, щоб підняти виплати військовим

Кличко заявив про політичний тиск і переслідування місцевої влади столиці

Сибіга заявив про суттєвий прогрес у питанні використання заморожених російських активів

Глава МЗС Італії вважає участь в ініціативі PURL "передчасною"

Україна отримала запрошення від американської сторони відвідати США найближчим часом для продовження переговорів - Сибіга

Генсек НАТО: союзники продовжать невпинно підтримувати Україну

Кличко вручив нагороди від столиці захисникам і захисницям до Дня ЗСУ

Нардеп Тарасенко: у Держбюджеті-2026 передбачено майже 19 млрд грн на ветеранську політику

"Батьківщина" закликає створити коаліцію та уряд національної єдності - Тимошенко

Мелоні наголосила на важливості "зближення поглядів" між Європою та США для миру в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА