20:28 19.12.2017

Міжнародний фронт з деокупації Криму міцнішає - Порошенко про прийняття ГА ООН резолюції щодо Криму

3 хв читати
Міжнародний фронт з деокупації Криму міцнішає - Порошенко про прийняття ГА ООН резолюції щодо Криму

Президент України Петро Порошенко привітав ухвалення резолюції 72-ої сесії Генасамблеї ООН про порушення прав людини в Криму, а також подякував їй співавторам і делегатам, які підтримали документ своїми голосами.

"Вдячний справжнім друзям українського Криму - як співавторам резолюції, так і тим, хто підтримав її своїми голосами. Незважаючи на гібридні спроби Москви закрити "кримське питання", міжнародний фронт із деокупації Криму міцнішає. Незважаючи на жорстокі репресії Кремля, людську свободу і гідність не зламати. Незважаючи на відверті маніпуляції, злочинів Кремля не приховати. Як і не уникнути міжнародної відповідальності за них - ні замовникам, ні організаторам, ні виконавцям", - написав П.Порошенко у своїй сторінці в соцмережі Фейсбук.

За його словами, прийнята ГА ООН у вівторок резолюції - "це потужний сигнал агресору як окупаційній владі, що за нами верховенство міжнародного права, правда і справедливість".

"Крим - це Україна!" - підсумував глава Української держави.

Як повідомлялося, 19 грудня Генеральна асамблея ООН у вівторок підтримала резолюцію "Положення в області прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь" (A/C.3/72/L.42), ініційовану українською делегацією.

За результатами голосування, підтримали українську резолюцію 70 держав, проти проголосували 26, утримались 76 делегатів.

Резолюція, зокрема, закликає Росію повністю і негайно виконати постанову Міжнародного суду від 19 квітня 2017 року про тимчасові заходи у справі, що стосується застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (Україна проти Російської Федерації).

Резолюція, зокрема, закликає Росію повністю і негайно виконати постанову Міжнародного суду від 19 квітня 2017 року про тимчасові заходи у справі, що стосується застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (Україна проти Російської Федерації).

Також РФ повинна вжити всіх необхідних заходів, щоб негайно покласти край порушенням і утисків прав людини відносно жителів Криму, а також поважати закони, що діють в Україні, і скасувати закони, введені в Криму Російською Федерацією, що дозволяють здійснювати примусове виселення і конфіскацію приватної власності в Криму з порушенням застосовних норм міжнародного права.

Згідно з резолюцією, Генасамблея ООН також засуджує незаконне встановлення РФ законів, юрисдикції і управління в окупованому Криму і вимагає, щоб Росія дотримувалася зобов'язання за міжнародним правом щодо поваги законів, що діяли в Криму до окупації.

Також документ закликає РФ негайно скасувати рішення про оголошення меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборону його діяльності, а також забезпечити доступність освіти українською і кримськотатарською мовами.

Крім того, в резолюції наголошується на необхідності негайного звільнення українських громадян, які були незаконно затримані і засуджені, а також тих, хто був переведений або депортований через міжнародно-визнані кордони з Криму до Російської Федерації.

Генасамблея ООН у своїй резолюції настійно закликає Російську Федерацію забезпечити належний і безперешкодний доступ міжнародних місій зі спостереження за становищем в області прав людини і правозахисних неурядових організацій в Крим, зокрема до всіх місць, де можуть міститися особи, позбавлені волі, визнаючи, що міжнародне присутність в Криму має першорядне значення для запобігання подальшому погіршенню ситуації.

Резолюція закликає РФ скасувати рішення, які забороняють культурні та релігійні установи, правозахисні організації, засоби масової інформації, а також відновити реалізацію прав особами, які належать до етнічних громад в Криму, зокрема українцями і кримськими татарами, зокрема для участі в культурних заходах.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

Вибори президента України відбудуться після закінчення війни - заява Ради

Рада достроково припинила повноваження нардепа Кормишкіної

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА