Інтерфакс-Україна
12:44 28.10.2017

Чийгоз та Умеров повинні мати право безперешкодно повернутися в Крим

1 хв читати
Чийгоз та Умеров повинні мати право безперешкодно повернутися в Крим

В'язні совісті Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз, які прибули в п'ятницю до Києва з Туреччини, повинні мати право безперешкодно повернутися до Криму, повідомляється на сайті правозахисної організації Amnesty International.

"Звільнення в'язнів совісті Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза стало позитивним кроком, але тепер вони можуть зіткнутися з іншою несправедливістю - вигнанням зі своєї батьківщини. Їм повинно бути дозволено повернутися в Крим і вільно висловлювати свої погляди, не боячись переслідування", - повідомила директор Amnesty International Оксана Покальчук.

Наразі, на її думку, у представників кримськотатарського меджлісу, що критикують російську владу, є два варіанти на вибір - або відправитися у вигнання, або сісти у в'язницю.

"Де-факто влада окупованого Криму повинна припинити постійне придушення інакомислення, негайно і беззастережно звільнити всіх в'язнів совісті і припинити політику переслідування і вигнання своїх критиків із Криму", - заявила О.Покальчук.

У п'ятницю з Туреччини до Києва прибули лідери кримськотатарської громади Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз, де турботою про їхнє здоров'я займуться медики. Перед цим у четвер обидва колишні в'язні мали телефонну розмову з президентом України Петром Порошенком, який привітав їх зі звільненням від імені всього українського народу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" ініціює достроковий розпуск ТСК Верховної Ради – заява фракції

Ексзаступник голови ЦВК: "Референдум про мир" є радше політичною метафорою, ніж визначеним правовим інструментом

Головний мишолов резиденції уряду Великої Британії знову сколихнув ЗМІ та соціальні мережі

Нардеп Копитін: Закиди Тимошенко на мою адресу безпідставні

Бюджетна комісія Київради не підтримала рішення про фіндопомогу киянам та комунальникам, заявяють у "Євросолідарності"

Туск: Саме Росія відхилила мирний план, підготовлений США, а не Зеленський

Буймістер вийшла з фракції "Батьківщина" в Раді

Нардепами за виборчим списком "Слуги народу" можуть стати Кравець та Карабута

Тимошенко: Заявляю, що оприлюднені аудіозаписи не мають до мене жодного відношення

Порошенко в Раді закликав обговорити з прем’єркою ситуацію в енергетиці

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА