16:30 18.10.2017

Профільний комітет рекомендував ВР включити до порядку денного законопроекти про скасування депутатської недоторканності і направити їх до КС

3 хв читати
Профільний комітет рекомендував ВР включити до порядку денного законопроекти про скасування депутатської недоторканності і направити їх до КС

Комітет із питань правової політики і правосуддя рекомендував Верховній Раді включити до порядку денного сесії і направити до Конституційного Суду для отримання висновків законопроекти №6773 та №7203, що передбачають скасування депутатської недоторканності.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", відповідне рішення комітет ухвалив на своєму засіданні в середу.

Раніше, 16 січня 2015 року, Верховна Рада включила до порядку денного сесії президентський законопроект (№1776) про внесення змін до Конституції України про зняття недоторканності з народних депутатів і суддів. У лютому парламент направив його до Конституційного Суду, який у червні того самого року надав висновки до цього проекту закону.

Проте пізніше, 2 червня 2016 року, ВР остаточно затвердила (прийняла в цілому) закон про внесення зміни до Конституції України щодо правосуддя. І цей документ включав норму, зокрема, і в частині обмеження недоторканності суддів.

У липні 2017 року голова парламенту Андрій Парубій анонсував внесення нового законопроекту про внесення змін до Конституції в частині правосуддя. "Сьогодні в цьому питанні (зняття депутатської недоторканності - ІФ) є певна юридична колізія: є законопроект, який був поданий до Верховної Ради, який ми відправили до Конституційного суду... Але в тому законопроекті передбачено зняття недоторканності і з депутатів, і з суддів. Нагадаю вам, що під час судової реформи ми частину цього законопроекту вже вирішили - ми вже зняли недоторканність із суддів", - пояснив спікер на брифінгу 10 липня поточного року.

"Зараз ми проводимо підсумкові юридичні консультації. Можливо, буде необхідність внесення нового законопроекту, оскільки старий уже втратив свою актуальність", - додав він.

Законопроект №6773 про внесення змін до Конституції України в частині скасування депутатської недоторканності був зареєстрований із підписами понад 150 народних депутатів. Він передбачає виключення першої і третьої частин зі ст. 80 Основного закону України, які гарантують недоторканність народним депутатам, при цьому закріплює в Конституції, що народних депутатів не можна притягнути до кримінальної відповідальності, затримати або заарештувати без згоди Верховної Ради.

Президентський законопроект №7203 про внесення змін до ст. 80 Конституції України щодо скасування недоторканності народних депутатів був зареєстрований у парламенті 17 жовтня поточного року. Він є аналогічним попередньому проекту закону - пропонує викласти в новій редакції ст. 80, залишивши лише ту її частину, яка передбачає, що народні депутати не несуть відповідальності за результати голосувань або висловлювань у парламенті, за винятком відповідальності за зневагу або наклеп. При цьому президентський законопроект передбачає, що зняття депутатської недоторканності набуде чинності з 1 січня 2018 року.

Співавтор законопроекту №6773 позафракційний народний депутат Юрій Левченко під час розгляду цих документів на засіданні комітету наголосив, що президентський законопроект був внесений із порушенням регламенту і не міг бути зареєстрований у Верховній Раді, оскільки терміни подання альтернативних законопроектів до №6773 давно закінчилися.

Згідно з інформацією на сайті парламенту, депутатська законодавча ініціатива про внесення змін до Основного закону №6773 була зареєстрована 19 липня поточного року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна не бачить загроз у зв'язку з майбутніми виборами до Європарламенту - Стефанішина

Азербайджан візьме участь у конференції з відновлення України в Берліні

Президент Грузії закликала учасників акції протесту в Тбілісі не проявляти агресію і дочекатися майбутніх виборів

Грузія перебуває на роздоріжжі – фон дер Ляйєн про протести у Тбілісі

В Офісі президента закликали світових діячів культури підтримати Глобальний саміт миру

Кличко: Президент України несе відповідальність за управління державою, її захист і оборону і має виконувати ці функції до завершення війни

Питання кількості міністерств є політичним рішенням фракції "Слуга народу" - Немчінов

Україна вітає домовленості про делімітацію кордону між Азербайджаном та Вірменією

Трамп вважає неправильним для США виділяти Україні більше фінансової допомоги, ніж Європа

Київ передав бійцям 3 штурмової бригади 20 нових пікапів Toyota Hilux - Кличко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА