На ювілей відновлення дипломатичних відносин між Литвою та Україною Київ відвідає Даля Грибаускайте

У понеділок з офіційним візитом Україну відвідає лідер Литви Даля Грибаускайте. Метою її візиту буде участь у десятому засіданні Ради президентів України і Литви, а також переговори глав двох держав і підписання низки двосторонніх документів.
Приводом для візиту Грибаускайте до Києва стало 25-річчя відновлення дипломатичних відносин між Литвою і Україною, розповідає голова Центру польських та європейських студій Національного університету "Києво-Могилянська академія" Олена Бетлій. У програмі заходів також заявлено відкриття Литовського скверу в Києві, який буде розташовуватися поблизу Софійської площі. У відповідь на це в столиці Литви з'явиться Український сквер - про це президенти домовилися ще під час попередньої зустрічі, розповідає експерт. Також Грибаускайте, яка в цьому році посіла сімдесят друге місце в рейтингу найвпливовіших жінок світу за версією Forbes, візьме участь у Другому українсько-литовському економічному форумі.
Крім символічних акцій, мова піде і про розробку нової дорожньої карти стратегічного партнерства між Литвою і Україною, яка буде стосуватися таких сфер: енергетика, безпека, економіка та культура. Оскільки попередня дорожня карта була розрахована саме до 2016 р., то зараз логічно підбити підсумки й визначити подальші напрямки співпраці між двома державами, зазначає О.Бетлій.
Незважаючи на недавні зміни в литовському парламенті, особливістю Вільнюса є послідовність у важливих зовнішньополітичних питаннях. Разом з одностайною підтримкою України з боку всіх ключових партій це дає підстави вважати Литву країною, на допомогу якої українці можуть розраховувати, підсумував експерт.