Інтерфакс-Україна
14:15 12.02.2016

Тимошенко і Наливайченко ініціюють створення нової Конституції України, яка прибере конфлікт між президентом і прем'єром

2 хв читати
Тимошенко і Наливайченко ініціюють створення нової Конституції України, яка прибере конфлікт між президентом і прем'єром

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко і екс-глави СБУ Валентина Наливайченка виступають за створення нової Конституції України, що прибере конфлікт між президентом і прем'єр-міністром.

Ю. Тимошенко і В. Наливайченко в заклику до нації в "Українському домі" в Києві в п'ятницю заявили, що конфлікт між президентом і прем'єр-міністром України закладено в чинну Конституцію.

"Ми єдина країна в світі, яка має не одного обраного народом керівника держави, а фактично двох. Багато років таке дублювання влади призводить до конфлікту двох лідерів – президента і прем'єр-міністра, викликає протистояння їхніх амбіцій, їхніх стратегій, їхніх владних команд. Як наслідок - десятки років не реалізується жодна зі стратегій розвитку нашої держави, а вся сила двох владних команд йде не на проведення реформи, а на взаємне знищення один одного", - йдеться в їхній спільній заяві, оприлюдненій у п'ятницю прес-службою партії "Батьківщина".

Ю. Тимошенко і В. Наливайченко зазначають, що "така система управління державою зробила Україну слабкою і некерованою"... і цю кризу треба зупинити.

"Ми переконані, що для порятунку України існує лише один шлях: повне докорінне перезавантаження життя нашого суспільства, перебудова нашої держави на основі прийняття нової, принципово іншої Конституції України", - зазначено в повідомленні.

На переконання двох лідерів, "лише нова Конституція зможе закласти повне відділення судової влади від корумпованих політичних впливів, забезпечити незалежність силових структур від політичних інтересів", запровадити ефективні механізми контролю за діями членів правлячого класу, запровадити широку фінансову самостійність регіонів, зберігаючи чітку унітарність нашого державного устрою, забезпечить справжню реалізацію та захист прав людей і почне реальне покарання для чиновників, які ці права порушують.

"Важливо переконати українську громадськість голосувати лише за ті політичні партії та кандидатів у депутати, які публічно візьмуть зобов'язання перед товариством проголосувати за нову Конституцію в новому парламенті.... Але це не повинно зупиняти негайне проведення дострокових парламентських виборів одночасно з референдумом щодо затвердження нової Конституції", - йдеться в їхній спільній заяві.

Як повідомлялося, 12 лютого Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявляє, що об'єднується з командою екс-глави СБУ Валентина Наливайченка для створення нової Конституції.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Вибори не мають бути частиною мирної угоди — Айвазовська

Наразі немає жодних перспектив організувати національний референдум - Айвазовська

"Слуга народу" внесла зміни в кошторис партії і направить 92 млн грн на Сили оборони – голова фракції

Арахамія: робоча група має визначити можливість одночасного онлайн та офлайн голосування на виборах

В Україні зруйновано значну кількість виборчих дільниць - Корнієнко

Наступне засідання робочої групи з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни відбудеться до 9 січня - Корнієнко

Робоча група з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни засідатиме 26 грудня - Корнієнко

"Євросолідарність" наполягає на неприпустимості виборів під час воєнного стану та референдуму щодо територій – заява фракції

Два комітети Ради рекомендують профільним міністерствам робити екологічні оцінки при будівництві ВЕС — Климпуш-Цинцадзе

Верховна Рада зможе проголосувати дату виборів президента після підписання мирної угоди – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА