Інтерфакс-Україна
14:41 12.01.2015

Базова інфляція в Україні в грудні прискорилася до 2,8% і за 2014 р. сягнула 22,8% - Держстат

1 хв читати
Базова інфляція в Україні в грудні прискорилася до 2,8% і за 2014 р. сягнула 22,8% - Держстат

Базова інфляція в Україні в грудні 2014 року становила 2,8%, що вище за показник листопада (2,3%) і вересня-жовтня (по 2,7%), повідомила Державна служба статистики (Держстат) у понеділок.

За її даними, загалом за минулий рік базова інфляція сягнула 22,8% порівняно з 0,1% у 2013 році.

Держстат уточнює, що базова інфляція у 2014 році проти попереднього року становила 9,9%.

Базова інфляція виключає короткострокові нерівномірні зміни цін під впливом окремих чинників, які мають адміністративний, подієвий, сезонний характер. Переважно йдеться про цінову динаміку, яка не враховує змін цін на продовольство та енергоносії.

У 2012-2013 роках щомісячна абсолютна динаміка базової інфляції коливалася в межах 0,1%.

Споживчі ціни в Україні в 2014 році зросли на 24,9% порівняно з 0,5% роком раніше. Зокрема, в грудні інфляція прискорилася до 3% після трьох місяців уповільнення: 1,9% - у листопаді, 2,4% - у жовтні та 2,9% - у вересні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Фракція "Слуга народу" у понеділок розгляне кадрові питання, заслухає кандидатів на посади міністрів - Палійчук

Порошенко закликав дати правову оцінку діяльності підпільних "шкіл руского міра"

Більшість українців вважають, що Європа серйозно допомагає Україні, і не довіряють США – опитування

Глави МЗС України та Чехії домовилися "перегорнути сторінку нещодавніх обмінів заявами" та посилити політичний діалог на рівні міністерств

Фон дер Ляєн про мету засідання Коаліції охочих у Парижі: надати Україні надійні гарантії безпеки

Кадрові ротації мають дати імпульс позитивним змінам у сфері безпеки та оборони - Чернєв

Зеленський обговорив з Макроном постачання ракет для ППО та дипломатичні кроки

Заява лідерів ЄС та Великої Британії: Безпека в Арктиці має бути досягнута союзниками по НАТО із дотриманням принципів Статуту ООН

Кадрові ротації Рада розгляне на наступному пленарному тижні - Железняк

Представниця президента не прийшла на суд по санкціях проти Порошенка, політик заявив про затягування процесу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА