16:21 02.01.2015

Набули чинності зміни до законодавства про пенсійне забезпечення українців

2 хв читати
Набули чинності зміни до законодавства про пенсійне забезпечення українців

1 січня набув чинності закон України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України", який встановлює низку змін до законів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян.

Із цього дня розміри пенсій за віком і вислугу років, які призначають за нормами законів України "Про державну службу", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України" становлять 60% заробітної плати.

Довічне грошове утримання судді у відставці також встановлюється у розмірі 60% грошового утримання діючого судді.

Порядок перерахунку пенсій, призначених народним депутатам України, працівникам прокуратури, суддям, державним службовцям визначатиме Кабінет Міністрів України.

Закон також передбачає зміну порядку обчислення додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, мінімального розміру пенсії з інвалідності особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, компенсаційної виплати членам їхніх сімей і надбавки до пенсії дітям війни. Зазначені виплати призначаються у порядку і розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Зарплата для обчислення розмірів пенсій за законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", починаючи з 1 січня 2015 року, визначатиметься з урахуванням показника середньої заробітної плати, вичисленого як середній показник за 2011-й, 2012-й, 2013 роки.

Із Нового року також скасовано законодавчі норми щодо можливості призначення дострокових пенсій особам, звільненим роботи не більше ніж за півтора року у зв'язку з ліквідацією підприємства, організації, скороченням штату та за станом здоров'я.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ексголову ЦБ Канади Карні обрано прем'єр-міністром країни

Тимошенко закликала Раду відреагувати на заяву голови німецької розвідки про необхідність продовжувати війну ще 5 років

Президент Єврокомісії: Рішення про роль ЄС в мирній угоді буде знайдено у співпраці з Києвом

Трамп планує вивести американські війська з Німеччини в Угорщину – ЗМІ

Міністр фінансів США: Саме Європа має дати гарантії безпеки для України

Республіканці вимагають від Трампа відновлення військової та розвідувальної допомоги Україні

Більшість українців вважають санкції щодо Порошенка відволіканням уваги або тиском на опозицію – опитування КМІС

Туреччина підтримує ініціативу щодо якнайшвидшого припинення вогню й атак у повітрі та на морі у війні РФ проти України – Ердоган

Європа розуміє необхідність покладатися на власну систему безпеки - нардеп Мережко

Нардеп Клименко: Шок Трампом зробив свій позитив, Європа рано чи пізно створить свій оборонний союз

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА