16:50 13.12.2013

ВАСУ підтвердив, що Булатецький залишається кандидатом у депутати на 194-му окрузі

2 хв читати

Вищий адміністративний суд України підтвердив факт порушення терміну звернення до суду стосовно скасування реєстрації кандидата в народні депутати Миколи Булатецького у виборчому окрузі №194

Як повідомляє прес-служба ВАСУ в п'ятницю, Вищий адміністративний суд України у складі колегії з трьох суддів розглянув апеляційну скаргу Олексія Арсенюка на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 11 грудня 2013 року за позовом кандидата в народні депутати в одномандатному виборчому окрузі №194 О.Арсенюка до Центральної виборчої комісії, третя особа - кандидат у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №194 М.Булатецький про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії (справа про скасування реєстрації кандидата у народні депутати у виборчому окрузі №194 М.Булатецького).

У прес-службі нагадали, що ухвалою суду першої інстанції адміністративний позов кандидата в народні депутати за виборчим округом №194 О.Арсенюка до ЦВК залишено без розгляду, оскільки, за рішенням суду, строк звернення до суду на оскарження бездіяльності та рішення ЦВК пропущений.

Не погоджуючись із цим, позивач подав до Вищого адміністративного суду України апеляційну скаргу, в якій просив скасувати ухвалу суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги повністю.

Розглянувши матеріали справи, колегія суддів ВАСУ дійшла висновку, що суд першої інстанції правильно встановив, що останнім днем звернення з позовною заявою про скасування реєстрації кандидата у народні депутати за виборчим округом №194 М.Булатецького є 26 жовтня 2013 року, оскільки ця реєстрація здійснена постановою ЦВК від 21.10.2013р. №226, а відповідно до ст. 172 Кодексу адміністративного судочинства України позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.

Крім того, позивач оскаржував бездіяльність ЦВК щодо невиявлення обставин для прийняття рішення про відмову в реєстрації кандидата у народні депутати за виборчим округом №194 М.Булатецького, тобто бездіяльність, яку також можна було оскаржити у строк до 26 жовтня 2013 року.

Водночас із позовною заявою позивач звернувся до Київського апеляційного адмінсуду лише 9 грудня 2013 року, що свідчить про пропуск позивачем терміну звернення до суду з цим позовом.

Отже, колегія суддів ВАСУ ухвалила рішення залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ексголову ЦБ Канади Карні обрано прем'єр-міністром країни

Тимошенко закликала Раду відреагувати на заяву голови німецької розвідки про необхідність продовжувати війну ще 5 років

Президент Єврокомісії: Рішення про роль ЄС в мирній угоді буде знайдено у співпраці з Києвом

Трамп планує вивести американські війська з Німеччини в Угорщину – ЗМІ

Міністр фінансів США: Саме Європа має дати гарантії безпеки для України

Республіканці вимагають від Трампа відновлення військової та розвідувальної допомоги Україні

Більшість українців вважають санкції щодо Порошенка відволіканням уваги або тиском на опозицію – опитування КМІС

Туреччина підтримує ініціативу щодо якнайшвидшого припинення вогню й атак у повітрі та на морі у війні РФ проти України – Ердоган

Європа розуміє необхідність покладатися на власну систему безпеки - нардеп Мережко

Нардеп Клименко: Шок Трампом зробив свій позитив, Європа рано чи пізно створить свій оборонний союз

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА