У Партії регіонів різко засудили побиття свободівцями прокурора
Побиття прокурора представниками "Свободи" є ганебним вчинком, який відкидає Україну від євроінтеграційного шляху розвитку, вважає народний депутат (фракція Партії регіонів) Володимир Олійник.
"Сьогодні стало відомо, що представники "Свободи" під час проведення судового засідання накинулися на представника прокуратури, побили його, намагалися зірвати кітель. Безумовно, в їхніх діях є ознаки злочину, відповідальність за який передбачено частиною 2 ст. 345 - це загроза або насильство відносно співробітника правоохоронного органу. За цим фактом відкрито кримінальне провадження", - цитує депутата прес-служба Партії регіонів.
На його думку, цей вчинок свідчить про повне ігнорування представниками "Свободи" українських законів.
"Своїми діями вони дискредитують Україну в очах європейської спільноти. І це при тому, що на словах вони закликають до європейської інтеграції. Насправді ж своїми вчинками відкидають Україну з цього шляху", - додав він.
"Бити представника правоохоронних органів нікому не дозволено ні в Україні, ні в Німеччині, ні у Франції. І тому ми маємо застосувати силу закону - залучати до відповідальності тих, хто чинить насильство над громадянами, представниками влади, які виконують свій обов'язок", - підсумував В.Олійник.
Як повідомлялося, 10 грудня Апеляційний суд Києва мав розглянути апеляцію на рішення суду першої інстанції про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою на термін два місяці двом учасникам акцій у Києві під Кабміном 24 листопада. Засідання суду було перенесено на 13 грудня.
За словами прес-секретаря прокурора Києва Яни Соболевської, у приміщенні Апеляційного суду народні депутати побили прокурора, співробітники судової міліції "Грифон" відтіснили нападників. Вона повідомила, що прокурор наразі перебуває в одному з приміщень суду і не може брати участь у процесі, оскільки "його заблокували депутати".
За фактом нападу на прокурора в Апеляційному суді відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст. 345 КК (погроза або насильство щодо співробітника правоохоронних органів при виконанні службових обов'язків).