Інтерфакс-Україна
16:53 22.01.2025

Макрон: Франція та Німеччина, як ніколи, мають зробити повноцінний внесок у консолідацію єдиної та сильної Європи

1 хв читати
Макрон: Франція та Німеччина, як ніколи, мають зробити повноцінний внесок у консолідацію єдиної та сильної Європи
Фото: https://www.facebook.com/EmmanuelMacron

Президент Французької Республіки Еммануель Макрон закликав Францію та Німеччину відіграти повноцінну роль для сильної та єдиної Європи, яка вміє захищати свої інтереси.

"Після приходу до влади нової адміністрації в Сполучених Штатах європейці, а отже, і наші дві країни, як ніколи мають зробити свій повноцінний внесок у консолідацію єдиної, сильної та суверенної Європи. Європи, пов'язаної трансатлантичними зв'язками, яка також уміє обстоювати свої інтереси й захищати їх, використовуючи свої європейські цінності й інструменти", - заявив він під час заяви для преси на зустрічі з канцлером Олафом Шольцом у Єлисейському палаці в середу.

За словами Макрона, на сьогодні пріоритетом для європейців має стати "ще більша увага до нашої Європи, і насамперед до нашої конкурентоспроможності, нашого процвітання, нашої безпеки, а також зміцнення наших демократій і збереження нашої економічної та соціальної моделі".

Французький лідер наголосив, що захист інтересів Європи означає сприяння миру й стабільності в європейському регіоні.

"Це означає і далі підтримувати Україну перед лицем російської агресії і закладати основи справедливого й міцного миру", - закликав він.

Також Макрон зазначив, що це означає зміцнення стабільності на Близькому Сході шляхом підтримання мирного політичного переходу в Сирії, допомоги Лівану у відновленні й підтримки щодо виконання угоди про припинення вогню, досягнутої між Ізраїлем і ХАМАС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Масові протести свідчать про прагнення народу Ірану до свободи, гідності та кращого майбутнього – заява МЗС

Каллас: 20-ий пакет санкцій для РФ буде готовий у лютому

Рютте про ситуацію навколо Гренландії: НАТО обговорює кроки щодо посилення безпеки в Арктиці

Трамп закликав протестувальників в Ірані захоплювати урядові установи

Країни-партнери мають посилити тиск на РФ та обговорять гарантії безпеки для України у Давосі – прем'єр Нідерландів

На зустрічі лідерів у Давосі буде запропоновано Трампу підтримати домовленості минулого тижня в Парижі - ЗМІ

Європейські лідери планують взяти участь у зустрічі Зеленського та Трампа в Давосі – ЗМІ

У Київраді готують рішення для стабілізації систем життєзабезпечення після обстрілів

Нардепи "Євросолідарності" ініціюють постанову Верховної Ради щодо захисту енергетики

Підгрупи робочої групи до кінця січня підготують пропозиції щодо виборів в особливий період та повоєнний час

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА