Путін навряд чи сяде за стіл переговорів, незалежно від того, хто переможе на виборах у США
Ніщо не вказує на те, що Росія готова сісти за стіл переговорів, незалежно від того, хто в підсумку опиниться в Білому домі, водночас Кремль може скористатися ситуацією в Україні для обмеження міжнародного впливу США, пише CNN.
Для Путіна "Україна - це лише засіб для досягнення мети, а мета - ще більше обмежити вплив США в міжнародних справах", заявив Джон Лоу, науковий співробітник Програми з Росії та Євразії лондонського аналітичного центру Chatham House.
"Коли радники (Трампа) пояснять йому, що насправді тут відбувається, і той факт, що Китай зіграв ключову роль у підтримці спроможності Росії продовжувати вести цю війну... він може раптово дуже гостро відчути, що він не так уже й добре прихильний до Путіна", - сказав він, додавши, що Пекін сприйме будь-які поступки "як ще одне свідчення слабкості США".
Це суперечить жорсткій риториці Трампа щодо загрози, яка походить від Китаю, йдеться в публікації.
"Що (Трамп) думає, що він може зробити, які важелі впливу у нього є, наразі неясно, але я не думаю, що це швидкий процес", - сказав Томас Грем, науковий співробітник Ради з міжнародних відносин.
Він визнає, що скорочення витрат США на допомогу цілком може призвести до змін на полі бою. Водночас Путін спробує скористатися "тріщинами в єдності Заходу".
Ці тріщини можуть виникнути у формі скорочення адміністрацією Трампа допомоги США і прийняття меншої ролі в НАТО або розколу Конгресу США, серед інших факторів. Фінансовий тиск на європейських союзників також відіграє свою роль, як і розколи в НАТО з проросійським керівництвом у таких державах-членах, як Угорщина і Словаччина.