18:38 14.10.2024

У ЄС розширили санкційний список щодо Молдови, до нього потрапила лідерка Гагаузії Гуцул

2 хв читати
У ЄС розширили санкційний список щодо Молдови, до нього потрапила лідерка Гагаузії Гуцул
Фото: elements.envato.com

Рада ЄС оголосила в понеділок, що ухвалила обмежувальні заходи щодо п'яти осіб та однієї організації, відповідальних, на її думку, за "дії, що дестабілізують Республіку Молдова".

"ЄС продовжить надавати всю свою підтримку законним прагненням молдовського народу. Сьогоднішні санкційні списки є ще одним внеском у стійкість Молдови", - заявив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

При цьому він звинуватив Росію в спробах дестабілізувати Молдову.

У комюніке Ради ЄС повідомляють, що до списку внесено Євгенію Гуцул, яка є керівницею Гагаузії та "несе відповідальність за просування сепаратизму в цьому регіоні, тим самим намагаючись повалити конституційний лад і загрожуючи суверенітету і незалежності Молдови".

У новому переліку також значаться її заступник Михайло Влах, а також інші місцеві діячі: Юрій Кузнєцов, Ілля Узун.

Крім того, під санкції потрапила неурядова організація "Євразія" та її директорка і засновниця Неллі Парутенко.

У осіб та організації, які підпали під санкції, заморожують активи. Фізичним особам забороняється в'їзд до ЄС. Також накладено заборону "на надання їм коштів або економічних ресурсів, прямо або побічно".

У комюніке повідомляється, що "обмежувальні заходи в межах цього режиму тепер застосовуються загалом до 16 осіб і двох організацій". Відповідні правові акти було опубліковано в "Офіційному журналі" Європейського Союзу.

ЄС заснував у квітні 2023 року юридичні рамки для цілеспрямованих обмежувальних заходів щодо осіб, "відповідальних за підтримку або реалізацію дій, які підривають або загрожують суверенітету і незалежності Республіки Молдова, а також демократії, стабільності та безпеки в країні".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Допомога військовим від громади столиці збільшиться ще на 500 млн грн – Кличко

Росія почне виставляти додаткові умови на пропозицію щодо перемир'я – Климпуш-Цинцадзе

Польща позитивно оцінює результати першого етапу переговорів України та США – Туск

Яценюк сумнівається, що РФ погодиться на будь-яке припинення вогню

Сенатор США Грем: Якщо Росія відмовиться від перемир'я, ми повинні накласти на неї санкції

Нардеп Юлія Сірко: Не вірю, що РФ погодиться на перемир'я

Україна продемонструвала готовність до відновлення миру - Корнієнко

Майбутній прем'єр Канади: Мій уряд не скасовуватиме мита, доки американці не продемонструють повагу до нас

Політики, політологи та аналітики чекають на кроки від РФ після українсько-американських перемовин у Джидді

Після переговорів у Джидді ситуація для України виглядає сприятливою - Мережко

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА