12:18 18.05.2022

МОЗ готує план відновлення зруйнованих медзакладів України, основою стануть медичні кластери – заступник міністра

2 хв читати
МОЗ готує план відновлення зруйнованих медзакладів України, основою стануть медичні кластери – заступник міністра

Міністерство охорони здоров'я України з партнерами готує план розвитку та відновлення зруйнованих медзакладів, який буде представлено за кілька місяців, повідомив заступник міністра охорони здоров'я з питань євроінтеграції Олексій Яременко.

"Ми хочемо не просто побудувати нові лікарні на місці зруйнованих. Україна має шанс нарешті створити мережу лікарень, яка відповідає потребам і викликам сьогодення та спроможна надати населенню весь спектр якісних медичних послуг. Саме плани розвитку госпітальних округів стануть основою розвитку наших медичних закладів", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна".

Яременко уточнив, що такий підхід до розробки плану відновлення медзакладів передбачає розподіл території кожної області на медичні кластери. В кожному кластері медзаклади ділитимуться на кілька рівнів: надкластерні, кластерні та загальні. Медзаклади загального рівня будуть розташовані найближче до місця проживання пацієнта, в них лікуватимуться найпоширеніші захворювання. При цьому кластерні та надкластерні лікарні надаватимуть високоспеціалізовану медичну допомогу.

Яременко наголосив, що українські медзаклади будуть відбудовані з урахуванням найкращих міжнародних стандартів і практик. "Наразі МОЗ саме проводить консультації з потенційними донорами, щоб залучити якнайбільше ресурсів на відновлення закладів охорони здоров'я", - сказав він.

Як уточнили агентству "Інтерфакс-Україна" в МОЗ, терміни підготовки плану розвитку відновлення медзакладів залежать від ситуації на фронті, оскільки кількість зруйнованих і пошкоджених унаслідок агресії РФ медзакладів постійно збільшується.

Як повідомлялося, за оцінкою міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, станом на 14 травня російський агресор пошкодив 616 медзакладів, із них 101 медзаклад зруйновано вщент, крім того, були зруйновані і не працюють 375 аптечних закладів. За попередніми розрахунками, на відновлення цих лікарень потрібно 32 млрд грн.

Станом на 18 травня ВООЗ зафіксувала 226 нападів на об'єкти охорони здоров'я в Україні, внаслідок яких 75 людей загинули, 59 людей постраждали.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

В Україні центри контролю та профілактики хвороб від початку червня обстежили на холеру 545 осіб із кишковими інфекціями, збудник холери не виявлено

Кількість виписаних рецептів за програмою "Доступні ліки" повертається до довоєнного рівня - МОЗ

Медмережа "Добробут" за 5 міс. перерахувала до держбюджету 111 млн грн податків, надала медичну допомогу понад 150 тис. пацієнтів

Статус кандидата до ЄС підштовхне розвиток української фармпромисловості та її вихід на міжнародні ринки – думка

Вакцинація населення від коронавірусу запобігла 20 млн смертей у 2021 році

В Україні не спостерігається відплив медиків за кордон через війну - голова НСЗУ

Медгрупа ADONIS перенесе розташований у лівобережній частині Києва пологовий будинок через непродовження оренди приміщення

Leleka Foundation та EPAM Systems домовилися про партнерство у постачанні медичної допомоги в Україну

Фонд "Таблеточки" за перший квартал передав допомогу онкохворим дітям на понад 38 млн грн

В Україні вже повністю відновлено 32 пошкоджені агресором об'єкти медичної інфраструктури

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА