17:57 28.08.2021

МОЗ планує вдосконалити систему контролю клінік, що працюють у ПМГ, з боку НСЗУ

2 хв читати
МОЗ планує вдосконалити систему контролю клінік, що працюють у ПМГ, з боку НСЗУ

Міністерство охорони здоров'я планує вдосконалити систему контролю медзакладів, які працюють у Програмі медичних гарантій (ПМГ), з боку Національної служби здоров'я України.

Як повідомив журналістам у суботу міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, на найближчому засіданні уряду може бути ухвалено проект постанови, яка врегулює повернення грошей, виплачених у межах контрактів із НСЗУ, клінікам, які не можуть забезпечити належну якість медичної послуги.

"На найближчому засіданні Кабміну ми ухвалимо постанову, яка врегулює систему моніторингу НСЗУ. Планували ухвалити її раніше, але були питання й дискусії", - сказав він.

Ляшко уточнив, що йдеться про повноваження НСЗУ вимагати повернення коштів від клінік, які не змогли виконати умов контракту.

"Тепер НСЗУ зможе приїжджати і дивитися, чи відповідають дані, які медзаклад подав до НСЗУ, за фактом. Наприклад, якщо законтрактовано медпослуги з лікування інсультів та інфарктів, а в клініці немає ангіографа, то може виникнути запитання до цього медзакладу, і він повинен буде повернути гроші", - сказав він.

Ляшко також повідомив, що Міністерство охорони здоров'я до кінця року планує затвердити понад 50 із 70 уніфікованих протоколів лікування, щоб пацієнтів госпіталізували до того медзакладу, який може надати допомогу відповідно до цих протоколів.

"Загалом буде близько 70 уніфікованих протоколів. У 2021 році ми точно вийдемо більш ніж на 50 протоколів. Чотири вже зараз на громадському обговоренні, і ми їх робимо щодо пріоритетних станів, зокрема інфарктів, інсультів, фізіологічних пологів", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Фармринок у I пів.-2024 показав зростання продажу в гривні, кадровий голод і зростання попиту в сегменті антипсихотиків, антидепресантів і заспокійливих - експерт

"Охматдит" наступного тижня визначить будкомпанію для відновлення, отримав від благодійників уже близько 800 млн грн

Українські клініки в першому півріччі провели 283 трансплантації органів

Німеччина прийме на лікування українських дітей, які потребують допомоги

Кабмін визначив перелік випадків надання платної меддопомоги

У Луцьку відбувся тренінг для мобільних реабілітаційних команд Українського Червоного Хреста

У "Дії" відображатимуться медичні дані

Аптечні продажі в Україні за 5 міс. зросли майже на 14% у грошовому виразі, у натуральному скоротилися на 4%

Кабмін розширив Нацперелік основних лікарських засобів

Український Червоний Хрест передав два санітарні автомобілі до медзакладів Кам'янець-Подільського району Хмельницької області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА