12:20 11.02.2021

Кількість лікарів і медперсоналу збільшилася у медзакладах, які працюють за Програмою медгарантій

2 хв читати
Кількість лікарів і медперсоналу збільшилася у медзакладах, які працюють за Програмою медгарантій

 Із початку другого етапу медреформи у медзакладах, які працюють у рамках Програми медичних гарантій (ПМГ) за контрактами з Національною службою здоров'я України (НСЗУ), збільшилася кількість працюючих медиків до 272,264 тис., повідомляє НСЗУ.

Як повідомляє НСЗУ з посиланням на дані електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ), станом на 1 лютого 2021 року в ЕСОЗ зареєстровано 272,264 тис. лікарів і медичного персоналу. З них майже 24 тис. лікарів первинної ланки та понад 97 тис. лікарів спеціалізованої медичної допомоги.

За даними ЕСОЗ, з 1 квітня 2020 року, коли стартував другий етап медреформи, кількість лікарів первинної ланки в електронній системі охорони здоров'я зросла на 555, лікарів спеціалізованої медичної допомоги - на 3435, медичного персоналу - на 2576 осіб.

Крім того, НСЗУ повідомляє, що, за даними ЕСОЗ, з квітня 2020 року до лютого 2021 року звільнилися 1 950 лікарів первинки, але при цьому працевлаштувалися 2505 осіб. Із спеціалізованих медзакладів звільнилися 6620 лікарів, працевлаштувалися - 10 055 осіб. Серед медперсоналу звільнилася 8431 особа, додалося - 11 007 працівників.

"Ці дані свідчать про те, що професія лікаря залишається затребуваною і дає можливість працевлаштуватися. Медзаклади та громади залучають лікарів, тому що вони зацікавлені в підписанні договору з НСЗУ. Наявність медичного персоналу - одна з вимог НСЗУ для того, щоб медзаклад міг такий договір підписати. Залучення до штату одного фахівця може збільшити суму договору для закладу одразу на декілька мільйонів гривень", - наголошують у НСЗУ.

За даними ЕСОЗ, найбільше в медзакладах, які працюють за контрактом з НСЗУ, зареєстровано акушерів-гінекологів - 9112. Найбільше таких фахівців із розрахунку на 100 тис. населення - в Івано-Франківській та Київській областях (37 і 36 фахівців відповідно). Найменше - у Луганській і Донецькій областях (6 і 8).

Крім того, у клініках, які працюють за ПМГ, зареєстровано 6106 хірургів. Найбільше на 100 тис. осіб населення хірургів зареєстровано у Тернопільській і Чернівецькій областях та в Києві (по 24 хірурги). Найменше - у Луганській і Донецькій (5 і 7 фахівців на 100 тис. населення відповідно).

Найбільше лікарів первинної ланки на 100 тис. осіб населення у Волинській області - 69, найменше у Чернігівській області - 46.

"У нас є підстави стверджувати, що за останні 10 місяців в Україні не відбулося ні масового звільнення лікарів, ні значного відтоку фахівців за кордон. Зате професія лікаря є затребуваною, а місцева влада готова брати на себе відповідальність і покращувати доступ до медичних послуг", - наголошують у НСЗУ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Фармринок у I пів.-2024 показав зростання продажу в гривні, кадровий голод і зростання попиту в сегменті антипсихотиків, антидепресантів і заспокійливих - експерт

"Охматдит" наступного тижня визначить будкомпанію для відновлення, отримав від благодійників уже близько 800 млн грн

Українські клініки в першому півріччі провели 283 трансплантації органів

Німеччина прийме на лікування українських дітей, які потребують допомоги

Кабмін визначив перелік випадків надання платної меддопомоги

З початком війни виник дефіцит ортопедів, хірургів і анестезіологів - Ляшко

У Луцьку відбувся тренінг для мобільних реабілітаційних команд Українського Червоного Хреста

У "Дії" відображатимуться медичні дані

Аптечні продажі в Україні за 5 міс. зросли майже на 14% у грошовому виразі, у натуральному скоротилися на 4%

МОЗ розробило проєкти підзаконних актів для запуску єдиного органу держконтролю у фармсфері

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА