16:10 27.01.2021

AstraZeneca заявляє, що не відмовлялася від зустрічі з ЄК

2 хв читати

 Британська фармацевтична фірма AstraZeneca, обвинувачена у затримках постачань до ЄС своєї вакцини проти COVID-19, спростувала повідомлення про відмову брати участь у середу в нараді високого рівня, організованій Єврокомісією (ЄК).

"Ми не відмовилися, ми братимемо участь у нараді з представниками ЄС сьогодні пізніше", - наводить бельгійська газета "Суар" слова офіційного представника фармацевтичної компанії.

Підприємство, за даними видання, двічі запрошували у понеділок, щоб дати пояснення представникам держав-членів ЄС та Єврокомісії, яка вела з фірмою переговори від імені Євросоюзу. Ці пояснення, пише "Суар", були визнані незадовільними, і ще одну зустріч для з'ясування ситуації призначили на середу, проте високопоставлений європейський чиновник заявив, що AstraZeneca відмовилася у середу вранці брати участь у зустрічі.

Раніше член ЄК з питань охорони здоров'я Стелла Кіріакідіс направила лист із проханням детальніших пояснень після того, як компанія-виробник AstraZeneca внесла зміни до процесу постачання вакцини від COVID-19: вона поставить суттєво менше доз, ніж було погоджено спочатку.

За її словами, ЄС раніше фінансував розробку вакцини та її виробництво, зробив попереднє замовлення для якнайшвидших постачань вакцини, і тепер Брюссель хоче "повного виконання контракту". Вона додала, що "надалі всі компанії, що виробляють на території ЄС вакцини від COVID-19, будуть зобов'язані завчасно надавати повідомлення про те, чи планують вони експортувати вакцини" за межі ЄС.

Планувалося, що Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) зможе схвалити застосування вакцини AstraZeneca до кінця поточного тижня.

Євросоюз відповідно до раніше укладеної угоди має отримати 100 млн доз вакцини в першому кварталі цього року. Але є побоювання, що він отримає лише половину цієї кількості, що пов'язано з виробничими питаннями.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Шмигаль: урегульовуємо питання знижок в аптеках на препарати для пацієнтів із хронічними захворюваннями

Рада підтримала в 1-му читанні законопроєкт про скасування автоматичного продовження патентів на ліки під час війни

Статус інвалідності зможуть отримати люди, які пережили полон та незаконне ув’язнення внаслідок війни

Середній показник безвідмовної робот ЦБД ЕСОЗ впродовж 2024 р. складав 99,8% - ДП "Електронне здоров'я"

Іноземні виробники не хочуть реєструвати нові ліки в Україні, і ситуація може погіршитися - ексміністр

Україна може доєднатися до європейської угоди про спільні закупівлі ліків – Ляшко

У Львівській області епідпоріг захворюваності на ГРЗ перевищено удвічі

MSF: Медичні гуманітарні потреби в Україні залишаються нагально високими як ніколи

За три роки в Україні знищено 301 медзаклад, відбудовано 124

Криза психічного здоров’я може стати серйозним викликом для України, вважають в ООН

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА