Інтерфакс-Україна
11:29 22.01.2021

МОЗ має намір реорганізувати систему медзакладів, які надають допомогу онкохворим дітям

1 хв читати
МОЗ має намір реорганізувати систему медзакладів, які надають допомогу онкохворим дітям

Міністерство охорони здоров'я України має намір здійснити реорганізацію системи медзакладів, які надають допомогу у разі злоякісних новоутворень у дітей, повідомив міністр Максим Степанов під час прес-брифінгу в Києві в п'ятницю.

"Відбувається реорганізація системи закладів медичної допомоги дітям із злоякісними новоутвореннями. Поступово діагностика і системне лікування злоякісних новоутворень у дітей будуть зосереджені в національних міжрегіональних дитячих онкоцентрах вищого рівня допомоги та експертизи, які можуть забезпечити мультидисциплінарний підхід та оптимальні стандарти допомоги. Буде імплементовано, відповідно до європейських стандартів, вимогу допуску до лікування злоякісних новоутворень у дітей тільки тих медзакладів, які лікують, щонайменше, 30 випадків злоякісних новоутворень у дітей на рік, для надання дітям компетентної допомоги", - сказав він.

Міністр додав, що заплановано навчання з дитячої онкології та онкогематології педіатрів та сімейних лікарів для підвищення рівня виявлення дитячого раку і поліпшення моніторингу результатів лікування.

"МОЗ стандартизує надання такої допомоги дітям на підставі міжнародних клінічних протоколів з урахуванням сучасних можливостей країни і на принципах доказової медицини. Ухвалено рішення об'єднати спеціальності "лікар-гематолог дитячий" і "лікар-онколог дитячий" в єдину спеціальність "лікар-гематолог-онколог дитячий", - додав Степанов.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Центр психосоціальної підтримки УЧХ відкрився у Чернівцях

Всеукраїнські студентські змагання з МГП відбулися у Києві

Мережа "Сінево" розширила покриття лабораторної діагностики за ПМГ ще на 5 регіональних центрів

Держбюджет-2026 передбачає 258,6 млрд грн на сферу охорони здоров'я

Хірурги з США і України в межах четвертої місії Vision for Ukraine запланували 30 реконструктивних операцій для українців з травмами обличчя

Понад 59% зареєстрованих у 2025р. ветеринарних препаратів в Україні - вітчизняного виробництва

Україна формує новий ринок пластичної хірургії та медтуризму – експерт

НСЗУ планує запровадити верифікацію за системою "Аркан" лікарів, які перебувають за кордоном

Під час контрактування на 2026р загальні медзаклади зможуть укладати з НСЗУ трирічні контракти – голова НСЗУ

Медичний дім Odrex працює в звичайному режимі – заява компанії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА