11:14 12.01.2021

МОЗ України поки що не впроваджуватиме міжнародних свідоцтв про проведення вакцинації від COVID-19

2 хв читати
МОЗ України поки що не впроваджуватиме міжнародних свідоцтв про проведення вакцинації від COVID-19

Міністерство охорони здоров'я України вивчає питання впровадження міжнародних свідоцтв про проведення вакцинації від COVID-19, але поки що не має наміру їх впроваджувати, повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

"Деякі країни змінюють поліси страхування, негативні ПЛР-тести на міжнародні свідоцтва про проведення вакцинації від COVID-19. Україна також розглядає це питання, але поки що не впроваджує. Ми ухвалюватимемо рішення після того, як отримаємо інформацію, чи робить вакцинована людина неможливим поширення коронавірусної хвороби. Оскільки наразі дослідження, які проводили для імунобіологічних препаратів проти COVID-19, спрямовані насамперед на скорочення летальності й тяжкості перебігу хвороби", - сказав він на прес-брифінгу в Київ у вівторок.

Ляшко зазначив, що міжнародні медико-санітарні правила дають змогу видавати таке свідоцтво, тільки якщо вакцина дозволена ВООЗ. Нині такий дозвіл отримала тільки вакцина від виробника Pfizer.

"Не варто плутати свідоцтва про вакцинацію з імунними паспортами. Свідоцтво використовується тільки під час перетину кордону, а імунний паспорт свідчить про наявність імунітету проти COVID-19. ВООЗ застерігає від впровадження імунних паспортів і питання їх впровадження наразі не стоїть", - додав заступник міністра.

Ляшко наголосив, що міжнародні свідоцтва про проведення вакцинації передбачені міжнародними медико-санітарними правилами, які затверджені всіма державами-членами ВООЗ. Цей документ функціонує з 2005 року.

За його словами, до пандемії COVID-19 таке свідоцтво найчастіше видавали про вакцинацію від жовтої лихоманки. Це свідоцтво було потрібне під час перетину державного кордону в країнах, де можна інфікуватися. Також деякі країни, які є вільними від поліомієліту, вимагають свідоцтво про вакцинацію від поліомієліту під час надання візи або перетину держкордону.

Нині для перетину кордону іноземці, які приїжджають на територію України, зобов'язані мати поліс про медичне страхування, яке покриває лікування від COVID-19, негативний ПЛР-тест, зроблений за 48 годин до моменту перетину державного кордону або під час перетину без негативного ПЛР-тесту буде потрібна 14-денна самоізоляція.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

МОЗ підготувало всі нормативні акти для запуску роботи закону про медканабіс

Клініки ще семи європейських країн готуються приєднатися до програми міжнародного медичного партнерства

Фонд Порошенка купив кисневу барокамеру для лікування поранених і профінансував ремонт відділення

USAID запустив два проєкти відновлення медінфраструктури в Харківській і Запорізькій областях

53% відсотки опитаних українців вважають, що загроза здоров'ю від коронавірусу була перебільшена - опитування "Рейтингу"/Gallup Int.

Сучасні карети швидкої допомоги від партнерів із Німеччини доставлять на Херсонщину - ОВА

Україна залучить додатково EUR100 млн від Ради Європи для відновлення медицини - Шмигаль

Рада ухвалила в цілому закон щодо наглядових рад медзакладів

БФ "Центр порятунку життя" за підтримки "Ескулаб" побудує в Києві центр реабілітації TYTANOVI

В Охтирці відкрили збірно-модульну конструкцію для розміщення бригад швидкої допомоги

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА