19:33 10.10.2019

НСЗУ оплачуватиме лікування гострого мозкового інсульту за підвищеним тарифом

2 хв читати
НСЗУ оплачуватиме лікування гострого мозкового інсульту за підвищеним тарифом

Національна служба здоров'я України (НСЗУ) з квітня 2020 року, в рамках програми медичних гарантій, буде оплачувати лікування гострого мозкового інсульту за підвищеним тарифом - 19,5 тис. грн.

Згідно з повідомленням на сайті НСЗУ, в загальному переліку лікування гострого мозкового інсульту визначено як пріоритетна послуга.

Доктор медичних наук член-кореспондент Академії медичних наук (АМН України), лікар-нейрохірург, президент ГО "Українська асоціація боротьби з інсультом" професор Микола Поліщук зазначив, що питання лікування гострого мозкового інсульту вимагає особливої уваги.

"Наша асоціація провела моніторинг 500 відділень українських лікарень, які приймають пацієнтів з інсультами. Виявилося, що 300 з них не мають належних методів для нейровізуалізації і лікування таких хворих. Невчасно поставлений діагноз призводить до фатального лікування, в результаті якого пацієнт з інсультом гине", - процитувала прес-служба Поліщука.

Зі свого боку заступник глави НСЗУ Оксана Мовчан підкреслила, що лікування інсульту буде пріоритетним напрямом.

"Програма медичних гарантій з 2020 року запрацює в повному обсязі. До гарантованого пакета увійдуть послуги на всіх рівнях медичної допомоги. Лікування гострого мозкового інсульту є одним з чотирьох пріоритетів, яким приділятиметься особлива увага", - сказала вона.

За словами Мовчан, лікарня, в якій лікують інсульти, повинна бути оснащена відповідним медичним обладнанням для встановлення правильного діагнозу.

"Для успішного лікування пацієнта з інсультом лікарня повинна вчасно діагностувати інсульт, а це неможливо без засобів нейровізуалізації (КТ, МРТ), і почати лікування в межах терапевтичного вікна", - пояснила заступник голови НСЗУ.

Повідомляється також, що тариф за пролікований випадок інсульту складе 19,5 тис. грн. У рамках тарифу покривається підтвердження діагнозу, саме лікування, включно з ліками з Національного переліку (окрім тих, що закуповуються за окремою програмою МОЗ), і реабілітація в гострому стані.

"Цей тариф майже в тричі вищий, ніж був середньозважений тариф на лікування інсульту за рахунок медичної субвенції", - зазначила Мовчан.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Алгоритми ШІ можуть підвищити точність діагностики, але повноцінно замінити медика наразі не можуть - експерти

МОЗ підготувало всі нормативні акти для запуску роботи закону про медканабіс

Клініки ще семи європейських країн готуються приєднатися до програми міжнародного медичного партнерства

Фонд Порошенка купив кисневу барокамеру для лікування поранених і профінансував ремонт відділення

USAID запустив два проєкти відновлення медінфраструктури в Харківській і Запорізькій областях

53% відсотки опитаних українців вважають, що загроза здоров'ю від коронавірусу була перебільшена - опитування "Рейтингу"/Gallup Int.

Сучасні карети швидкої допомоги від партнерів із Німеччини доставлять на Херсонщину - ОВА

Україна залучить додатково EUR100 млн від Ради Європи для відновлення медицини - Шмигаль

Рада ухвалила в цілому закон щодо наглядових рад медзакладів

БФ "Центр порятунку життя" за підтримки "Ескулаб" побудує в Києві центр реабілітації TYTANOVI

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА