15:52 14.08.2019

Клініка "Охматдит" відновила трансплантацію кісткового мозку

2 хв читати
Клініка "Охматдит" відновила трансплантацію кісткового мозку

Національна дитяча спеціалізована лікарня (НДСЛ) "Охматдит" відновила трансплантацію кісткового мозку.

Як повідомляється на сайті клініки, в оновленому відділенні трансплантації кісткового мозку вже проведено 12 пересадок, ще вісьмох дітей готують до операції.

Як повідомлялося, наприкінці серпня 2018 року керівництво НДСЛ "Охматдит" звільнило завідувачку реорганізованого Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку (ТКМ) Світлану Донську, а також завідувача відділення Центру ТКМ Олега Рижака.

За інформацією МОЗ, Рижака звільнили за підсумками проведення службової перевірки щодо раціональності замовлення лікарських засобів, а також їх використання деякими відділеннями медзакладу. В результаті перевірки було виявлено неправильне формування потреби в препаратах, необхідних для лікування, неправильне інформування батьків пацієнтів про наявність на складах медзакладу ліків, невідповідність призначень лікаря фактично призначеним препаратам, а також численні скарги щодо зловживань деякими лікарями службовим становищем.

Донську звільнили після того, як вона відмовилася від запропонованої їй у зв'язку з реорганізацією центру посади лікаря-гематолога педіатричного відділення консультативно-діагностичної поліклініки "Охматдиту".

Крім того, про своє бажання звільнитися тоді заявили кілька лікарів-гематологів відділення ТКМ, лікар-трансфузіолог і кілька працівників унікальної лабораторії лікарні. МОЗ розцінило цю ситуацію як "саботаж роботи відділень з метою збереження за всяку ціну корупційних схем і адміністративного впливу для власної вигоди кількох людей".

Раніше, 20 серпня, набув чинності наказ про реорганізацію НДСЛ "Охматдит", затверджений Міністерством охорони здоров'я з метою поліпшення доступу та якості надання медичних послуг, а також для запобігання випадкам розкрадання медикаментів персоналом і надлишкового замовлення дорогих препаратів.

До реорганізації Центр дитячої онкогематології та ТКМ, створений у 2002 році, об'єднував чотири відділення (підтримувальної хіміотерапії зі стаціонаром денного перебування, інтенсивної хіміотерапії, відділення хіміотерапії онкогематологічних захворювань, також відділення ТКМ) і мав референтну лабораторію. Центр був одним із трьох українських медичних закладів, які здійснюють трансплантацію кісткового мозку.

У 2017 році між Центром онкогематології та трансплантації кісткового мозку й Міністерством охорони здоров'я виник конфлікт через лікзасоби, що закуповуються для "Охматдиту" коштами держбюджету через міжнародні організації. Зокрема, йшлося про закупівлю ліків з невеликим терміном придатності та тривалі терміни постачання препаратів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Фармринок у I пів.-2024 показав зростання продажу в гривні, кадровий голод і зростання попиту в сегменті антипсихотиків, антидепресантів і заспокійливих - експерт

Німеччина прийме на лікування українських дітей, які потребують допомоги

Кабмін визначив перелік випадків надання платної меддопомоги

З початком війни виник дефіцит ортопедів, хірургів і анестезіологів - Ляшко

У Луцьку відбувся тренінг для мобільних реабілітаційних команд Українського Червоного Хреста

У "Дії" відображатимуться медичні дані

Аптечні продажі в Україні за 5 міс. зросли майже на 14% у грошовому виразі, у натуральному скоротилися на 4%

МОЗ розробило проєкти підзаконних актів для запуску єдиного органу держконтролю у фармсфері

Кабмін розширив Нацперелік основних лікарських засобів

МОЗ поширило проєкт "Мобільні аптеки" вже на вісім регіонів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА