19:21 08.01.2019

Депутат пропонує відтермінувати запуск реєстру трансплантації до 1 січня 2020р

2 хв читати
Депутат пропонує відтермінувати запуск реєстру трансплантації до 1 січня 2020р

Депутат Марія Іонова (фракція "БПП") пропонує відтермінувати запуск Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ) до 1 січня 2020 року.

Така ініціатива міститься в законопроекті № 9461 депутата, зареєстрованому у Верховній Раді 3 січня 2018 року.

Відповідно до законопроекту, Кабмін повинен до 1 січня 2020 року забезпечити створення і функціонування ЄДІСТ, забезпечити її інформатизацію, адміністрування, програмне забезпечення та наповнення відповідною інформацією.

Крім того, до початку функціонування ЄДІСТ і формування реєстру реципієнтів і реєстру анатомічних матеріалів рішення про можливість або неможливість проведення трансплантації від донора-трупа приймає консиліум лікарів установи охорони здоров'я, в список очікування якого включений реципієнт.

Законопроектом також уточнюється, що живим донором анатомічних матеріалів може бути тільки повнолітня дієздатна фізична особа, а живим донором гемопоетичних стовбурових клітин може бути також фізособа у віці до 18 років при наявності добровільної та усвідомленої згоди і за умови проведення трансплантації цього анатомічного матеріалу повнорідних братів або сестер.

Згідно із законопроектом, згоду або незгоду особи на посмертне донорство, а також заяву про відкликання наданої раніше такої згоди або незгоди подаються сімейному лікарю в письмовій формі за підписом особи, що виражає своє волевиявлення.

Крім того, законопроект передбачає створення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації.

Як повідомлялося, з 1 січня 2019 припиняється дія старого закону про трансплантацію, за яким в Україні проводилося щорічно близько 130 операцій спорідненої трансплантації.

Разом з тим новий закон про трансплантацію, прийнятий в 2018 році, не зможе почати діяти, оскільки не запущено ЄДІСТ і не прийнято низку підзаконних актів, необхідних для дії закону.

З ініціативи депутатів-членів комітету Верховної Ради з охорони здоров'я був зареєстрований законопроект №9284, який відтерміновував набуття чинності нового закону про трансплантацію на рік - на 1 січня 2020 року, однак не був розглянутий.

У кінці грудня минулого року Кабмін дозволив здійснити повну передоплату послуг зі створення ЄДІСТ. У кінці жовтня МОЗ почав закупівлі для створення ЄДІСТ.

Закон "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людини" починає діяти з 1 січня 2019 року, за винятком п. 4 р. 7, в якому прописані заходи, які має здійснити Кабмін до початку дії документа.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Алгоритми ШІ можуть підвищити точність діагностики, але повноцінно замінити медика наразі не можуть - експерти

МОЗ підготувало всі нормативні акти для запуску роботи закону про медканабіс

Клініки ще семи європейських країн готуються приєднатися до програми міжнародного медичного партнерства

Фонд Порошенка купив кисневу барокамеру для лікування поранених і профінансував ремонт відділення

USAID запустив два проєкти відновлення медінфраструктури в Харківській і Запорізькій областях

53% відсотки опитаних українців вважають, що загроза здоров'ю від коронавірусу була перебільшена - опитування "Рейтингу"/Gallup Int.

Сучасні карети швидкої допомоги від партнерів із Німеччини доставлять на Херсонщину - ОВА

Україна залучить додатково EUR100 млн від Ради Європи для відновлення медицини - Шмигаль

Рада ухвалила в цілому закон щодо наглядових рад медзакладів

БФ "Центр порятунку життя" за підтримки "Ескулаб" побудує в Києві центр реабілітації TYTANOVI

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА