18:32 13.08.2018

Депутат Гопко просить Супрун розібратися з призначенням голови етичної комісії Інституту раку

2 хв читати
Депутат Гопко просить Супрун розібратися з призначенням голови етичної комісії Інституту раку

 Депутат Ганна Гопко ("Самопоміч") просить в. о. міністра охорони здоров'я Уляну Супрун розібратися з призначенням звільненої в червні 2018 року за неетичну поведінку Ганни Губаревої головою Комісії з питань етики при Національному інституті раку.

Як повідомила депутат на своїй сторінці у Facebook, відповідне звернення до У.Супрун вона направила 13 серпня.

У своєму зверненні Г.Гопко просить з'ясувати підстави для поновлення на посаді лікаря Г.Губаревої, "яка у червні 2018 року відмовила в лікуванні онкохворому ветерану АТО, після чого її звільнили".

"Вважаю неприпустимим, що через два місяці після гучного звільнення Г.Губареву не тільки поновили на посаді, а й підвищили, призначивши секретарем Комісії з питань етики при Національному інституті раку, яка відповідає за узгодження проведення клінічних випробувань в інституті", - написала Г.Гопко.

Як повідомлялося, у квітні 2015 року на посаду керівника Національного інституту раку (НІР) було призначено Олену Колеснік, яка набрала найбільшу кількість голосів і перемогла на відкритих виборах директора. Загалом у виборах брали участь 688 співробітників інституту. О.Колеснік набрала 472 голоси, Дмитро Осинський, головний онколог Києва - 166, Юрій Думанський, ректор Донецького національного медуніверситету - 33, Іван Тодуров, хірург-трансплантолог і рідний брат директора Київського міського центру серця - 14. Раніше за результатами рейтингового голосування МОЗ під час відкритого відбору протягом 26-27 березня обрав чотирьох із 18 претендентів на посаду керівника НІР. Колишній директор Національного інституту раку (НІР) Ігор Щепотін також брав участь у конкурсі.

МОЗ ухвалило рішення не продовжувати контракт з І.Щепотіним після отримання результатів проведеної у 2014 році комплексної позапланової перевірки діяльності Інституту раку, ініційованої тодішнім міністром охорони здоров'я Олегом Мусієм. Перевірка виявила 43 порушення. Зокрема, порушення, пов'язані з акредитацією медичного закладу, а також ліцензуванням фахівців за вісьмома спеціальностями, порушення температурного режиму зберігання деяких препаратів, факти завищення вартості проектних робіт із реконструкції кількох корпусів інституту на загальну суму понад 500 млн грн із завищенням вартості оплати робіт і послуг, низку порушень, пов'язаних із проведенням на базі інституту клінічних досліджень, а також відсутність локальних медичних протоколів за низкою захворювань. Крім того, в інституті не було встановлено і не було введено в дію високоточне радіохірургічне обладнання вартістю 42 млн грн, закуплене у 2011 році. Перевірка також виявила факти допуску до медичної практики лікарів без відповідних сертифікатів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рада підтримала в 1-му читанні законопроєкт про скасування автоматичного продовження патентів на ліки під час війни

Статус інвалідності зможуть отримати люди, які пережили полон та незаконне ув’язнення внаслідок війни

Середній показник безвідмовної робот ЦБД ЕСОЗ впродовж 2024 р. складав 99,8% - ДП "Електронне здоров'я"

Іноземні виробники не хочуть реєструвати нові ліки в Україні, і ситуація може погіршитися - ексміністр

Україна може доєднатися до європейської угоди про спільні закупівлі ліків – Ляшко

У Львівській області епідпоріг захворюваності на ГРЗ перевищено удвічі

MSF: Медичні гуманітарні потреби в Україні залишаються нагально високими як ніколи

За три роки в Україні знищено 301 медзаклад, відбудовано 124

Криза психічного здоров’я може стати серйозним викликом для України, вважають в ООН

Українські пацієнти можуть втратити доступ до соціальних програм через нове регулювання фармринку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА