Інтерфакс-Україна
19:45 20.07.2018

МОЗ має намір скасувати націнку у 10% на закуповувані за кошти бюджету медвироби

1 хв читати

Міністерство охорони здоров'я України має намір скасувати 10-відсоткову постачальницько-збутову націнку на вироби медичного призначення (ВМП), які повністю або частково закуповують за кошти державного або місцевих бюджетів.

Відповідний проект постанови про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №955 "Щодо стабілізації цін на лікарські засоби і медичні вироби" оприлюднено на сайті відомства для громадського обговорення.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту, метою ухвалення акта є зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси, розвиток конкуренції та дерегуляція у сфері ціноутворення на медвироби.

У документі зазначено, що до нинішньої системи націнок для медвиробів, які закуповують за кошти державного і місцевого бюджетів, не включено витрати на сервісне обслуговування обладнання, витрати на навчання інженерів для сервісного, гарантійного та післягарантійного обслуговування, які надають послуги закладам охорони здоров'я.

Відсутність вирішення проблеми з ціновим регулюванням на медвироби призводить до обмеження конкуренції на ринку, зникнення в Україні якісних виробів медпризначення, виробів, необхідних для терапії орфанних хворих, скорочення надходжень до бюджету через втрату платників податків.

Як повідомлялося, Європейська бізнес асоціація неодноразово закликала скасувати 10-відсоткову націнку на медвироби, оскільки необхідні витрати, які зазнає виробник того чи іншого ВМП, не можуть бути покриті за рахунок 10-відсоткової надбавки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НСЗУ для продовження контракту висуває нетипові для лабораторії вимоги – "Сінево"

Українські психлікарні надають адекватне лікування, але є нестача терапевтів та соцпрацівників, – звіт Комітету РЄ

Кількість залучених до ПМГ приватних медзакладів системно скорочується, особливо різке падіння на вторинці – асоціація

Систему моніторингу біологічних ризиків "Єдине здоров'я" вартістю $12 млн впровадять в Україні

НСЗУ пропрацьовує чергове розширення програми реімбурсації вартості ліків у жовтні

Член правління Української асоціації боротьби з інсультом Фломін увійшов до Керівного комітету Плану дій боротьби з інсультом у Європі

Партнерська підтримка дозволяє оснащувати Центр дитячої кардіології та кардіохірургії новітнім обладнанням – меддиректор

Щеплення від папіломавірусу вже отримали близько 47,5 тис. дівчат – голова офісу ВООЗ в Україні

Від початку війни внаслідок 2900 атак на систему охорони здоров'я України загинули 239 медиків і пацієнтів – ВООЗ

Повністю чи частково були пошкоджені понад 740 медзакладів у прифронтових областях ‑ голова офісу ВООЗ в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА