15:03 02.01.2018

Кабмін затвердив методику розрахунку вартості медпослуг

2 хв читати
Кабмін затвердив методику розрахунку вартості медпослуг

Кабінет Міністрів затвердив методику розрахунку вартості послуги із медичного обслуговування, спрямовану на забезпечення стандартизації підходів до обліку витрат у закладах охорони здоров'я на основі загального принципу "зверху вниз".

Згідно з методикою, опублікованою у газеті "Урядовий кур'єр" 30 грудня 2017 року, вона є обов'язковою для застосування референтними установами охорони здоров'я для обліку та аналізу фактичних витрат, пов'язаних із наданням медичних послуг, і Міністерством охорони здоров'я для розробки пропозицій щодо єдиних тарифів у рамках програми медичних гарантій.

Єдині тарифи на медпослуги, що надаються у рамках програми медичних гарантій, встановлюються на основі даних про відповідні витрати, отримані від референтних установ охорони здоров'я.

Вартість конкретної послуги у кожному окремому референтному закладі охорони здоров'я є референтною вартістю такої послуги.

Середня референтна вартість за всіма референтним установам охорони здоров'я, дані аналізу витрат яких використовуються для розрахунку єдиних тарифів на медпослуги, що надаються за договорами про медичне обслуговування у рамках програми медичних гарантій, є базою для встановлення зазначених тарифів.

Як повідомлялося, видання "Урядовий кур'єр" 30 грудня 2017 року опублікувало низку постанов, ухвалених Кабінетом Міністрів для реалізації медичної реформи.

На засіданні уряду 28 грудня Кабмін затвердив близько 20 нормативно-правових актів, необхідних для запуску медичної реформи. Зокрема, затверджено положення про Національну службу здоров'я, що буде створена до кінця першого півріччя 2018 року і запрацює з липня. Під час засідання із застереженням доопрацювати в одноденний термін було затверджено методику розрахунку вартості послуги з медобслуговування, порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державних/комунальних установ, положення про наглядову раду установи охорони здоров'я, а також зміни до типового контракту з керівниками закладів охорони здоров'я.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рада підтримала в 1-му читанні законопроєкт про скасування автоматичного продовження патентів на ліки під час війни

Статус інвалідності зможуть отримати люди, які пережили полон та незаконне ув’язнення внаслідок війни

Середній показник безвідмовної робот ЦБД ЕСОЗ впродовж 2024 р. складав 99,8% - ДП "Електронне здоров'я"

Іноземні виробники не хочуть реєструвати нові ліки в Україні, і ситуація може погіршитися - ексміністр

Україна може доєднатися до європейської угоди про спільні закупівлі ліків – Ляшко

У Львівській області епідпоріг захворюваності на ГРЗ перевищено удвічі

MSF: Медичні гуманітарні потреби в Україні залишаються нагально високими як ніколи

За три роки в Україні знищено 301 медзаклад, відбудовано 124

Криза психічного здоров’я може стати серйозним викликом для України, вважають в ООН

Українські пацієнти можуть втратити доступ до соціальних програм через нове регулювання фармринку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА