Інтерфакс-Україна
18:03 09.01.2025

МОЗ планує розширити практику створення університетських клінік

2 хв читати
МОЗ планує розширити практику створення університетських клінік

Міністерство охорони здоров'я України планує розширити практику створення університетських клінік, повідомив міністр Віктор Ляшко.

"У разі появи у нас багатопрофільних лікарень ми цей концепт поширюємо на всіх. Тому що не можна далі рухатися так, як ми рухалися до цього, коли є університет, є купа клінічних баз", - сказав він в ефірі ютюб-каналу "Доктор Булавінова".

За словами Ляшка, МОЗ реалізувало ідею створення університетської клініки у Львові.

"Із самого початку своєї каденції я звернувся до всіх голів облрад, на території яких розташовані медичні університети, із проханням передайте нам обласні лікарні в підпорядкування, щоб передати їх в оперативне управління наших медуніверситетів, щоб це був єдиний комплекс, який забезпечить і теоретичну, і практичну підготовку. На жаль, тоді не відгукнувся ніхто, всі почали думати, дивитися, аналізувати, відмови понаписували, але ми продовжували стукати, і Львівська облрада ухвалила рішення передати обласну лікарню в управління Львівському медуніверситету", - сказав він.

Ляшко повідомив, що проєкт створення університетської клініки у Львові за ініціативою МОЗ уряд підтримав і надав змогу врегулювати конфлікт, який, як правило, виникає між тими, хто працює на кафедрі, і керівником профільного відділення.

Як повідомлялося, у серпні 2024 року Львівська облрада погодила передання цілісного майнового комплексу Львівської обласної клінічної лікарні в державну власність для подальшого створення на її базі клініки Львівського національного медичного університету. Згідно з рішенням, облрада безоплатно передає лікарню, розміщену на трьох земельних ділянках загальною площею понад 8 га для подальшого приєднання її до Львівського національного медуніверситету з метою створення університетської лікарні.

Наприкінці 2023 року Кабмін передав Львівському медуніверситету клінічну лікарню, що перебувала на балансі Львівської залізниці.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко відвідав поранених після російського обстрілу та розповів про їхнє лікування

Рада дозволила закупівлі ліків за механізмом ДКД за кошти місцевих бюджетів

Запропоновані платежі за маркетинг ліків в роздріб до 3% за рецептурні та 20% за безрецептурні спричинять зростання цін – АПРАД

АВЛУ підтримує пропозиції МОЗ щодо врегулювання маркетингу на фармринку на рівні 20% для безрецептурних препаратів

"Лікарі без кордонів" відмічають збільшення звернень по допомогу через ПТСР

Вміст кишкової палички перевищено у понад 12% проб води на пляжах України – МОЗ

Медики нацпрограми "Неопалимі" розпочали видалення зі шкіри українця рубців у вигляді напису, зробленого йому в полоні

РФ через війну пошкодила чи зруйнувала понад 2300 об’єктів в 769 медказкладах

УЧХ бере участь у Всесвітньому дні донора крові

НСЗУ позапланово перевірить використання антибіотиків в 6 лікарнях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА