19:19 18.12.2024

Профільний комітет ради відклав до наступного року розгляд законопроєкту про спрощення реєстрації ліків

2 хв читати
Профільний комітет ради відклав до наступного року розгляд законопроєкту про спрощення реєстрації ліків

Парламентський комітет здоров'я нації, медичної допомоги та медстрахування відклав до наступного року розгляд законопроєкту №11493 про спрощення реєстрації лікарських засобів, повідомив голова парламентського комітету здоров'я нації, медичної допомоги та медстрахування Михайло Радуцький.

"Спільне рішення Комітету та МОЗ - відкласти розгляд законодавчих змін, що регулюють фармацевтичний ринок, на наступний рік. Законопроєкт №11493 у листопаді було ухвалено в першому читанні. На сьогодні до другого читання надійшло 134 поправки. У мене як голови профільного Комітету і міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка є спільна позиція: цього року ми не будемо подавати на розгляд законопроєкт №11493", - написав він у телеграм-каналі.

Радуцький зазначив, що цей законопроєкт наразі вивчає "ТСК, яку очолює Юлія Тимошенко".

Він наголосив, що наразі комітет не розглянув жодної поправки до другого читання.

Радуцький повідомив, що "в суботу (14 грудня - ІФ-У) відбулася зустріч у МОЗ, де ми знову зібрали всіх учасників ринку".

"Ми очікуємо пропозицій від стейкхолдерів ринку до кінця цього тижня. Надалі ми запланували такі кроки: зібрати та проаналізувати пропозиції від бізнесу, разом із усіма учасниками фармринку шукати компромісні рішення. Закликаю до продовження конструктивного діалогу цього та наступного року", - наголосив Радуцький.

Як повідомлялося, у вересні під час обговорення законопроєкту члени парламентського комітету здоров'я нації, медичної допомоги та медстрахування висловили побоювання, що законопроєкт створить можливість закуповувати за кошти держбюджету низькоякісні та малоефективні препарати. Зокрема, депутати наголошували, що включення препарату до переліку прекваліфікованих ВООЗ не є схваленням або гарантією якості, безпечності та ефективності препарату. Водночас для препаратів, які закуповуються як гуманітарна допомога, немає обов'язкової вимоги реєстрації в країнах із суворою регуляторною системою.

Крім того, низка експертів назвали одним із ключових ризиків законопроєкту квотування закупівель 15% на одного покупця від загального обсягу, що спричинить штучний дефіцит ліків.

Законопроєкт, підготовлений до другого читання, було включено до порядку денного засідання комітету 9 грудня, але потім знято з розгляду "через значну кількість питань".

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА