Інтерфакс-Україна
18:19 30.08.2024

У Києві шпиталізували 17 пацієнтів із гарячкою Західного Нілу, троє померли

2 хв читати
У Києві шпиталізували 17 пацієнтів із гарячкою Західного Нілу, троє померли
Фото: Pixabay

Із 1 червня до Свято-Михайлівської клінічної лікарні м. Києва шпиталізували 17 пацієнтів із гарячкою Західного Нілу, повідомляється на сайті Київської міської державної адміністрації (КМДА) у п'ятницю.

За словами директорки Департаменту охорони здоров'я КМДА Валентини Гінзбург, серед захворілих - 10 чоловіків і 7 жінок, жителі різних районів столиці, двоє - жителі Київської та Черкаської областей. "Вони потребували стаціонарного лікування через важкість стану. На жаль, трьох пацієнтів лікарям не вдалося врятувати через важке ускладнення гарячки – менінгоенцефаліт", - ідеться в повідомленні.

В Україні вірус гарячки Західного Нілу віднесений до I групи особливо небезпечних і за міжнародними стандартами Всесвітньої організації охорони здоров'я належить до IV групи ризику. За своєю будовою вірус схожий до інших, що спричиняють енцефаліти, і вірусу лихоманки Денге.

Головним джерелом і резервуаром гарячки Західного Нілу в природі є птахи (переважно перелітні), у крові яких високі концентрації вірусу циркулюють від 14 до 200 днів. Переносники захворювання - певні види комарів, які інфікуються при харчуванні кров'ю, а потім з укусами можуть інфікувати тварину або людину. Вкрай рідко у людей можливе контактне зараження кров'ю хворих тварин.

Хвороба розпочинається гостро - з ознобу і швидкого підвищення температури тіла, що супроводжується симптомами інтоксикації. Гарячковий період триває від двох до шести днів. Загалом клінічний перебіг хвороби сприятливий. У важких формах може розвиватися менінгіт або енцефаліт.

"Специфічної терапії наразі не існує. Лікування симптоматичне. Тож поради звичайні: як і за будь-якого захворювання, при перших його ознаках звертайтеся до лікаря та лікуйтеся під наглядом фахівця, повідомляючи йому про всі зміни свого стану. А щоб мінімізувати ризики саме гарячки Західного Нілу, встановіть удома москітні сітки, використовуйте репеленти, на прогулянку (особливо до парків і лісових зон відпочинку) одягайте речі, що максимально прикривають тіло. Зі зниженням температури повітря та зникненням комарів небезпека гарячки знижується майже до нуля", - сказала Гінзбург.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Медцентр мережі "Добробут" зазнав незначних пошкоджень від нічної ракетної атаки, надає безоплатну допомогу постраждалим

ДП "Електронне здоров’я" запустило реєстри дезінфекційних засобів та харчових добавок на платформі "Дія. Engine"

Затримка з боку постачальника реєстрації закуплених "МЗУ" ще незареєстрованих ліків досі критичне питання – голова "МЗУ"

Послугою безоплатного зубопротезування і стоматдопомоги з початку року скористалися понад 25 тис. захисників

НСЗУ перевірити забезпечення ліками пацієнток з раком молочної залози в 7 лікарнях

Шмигаль: Цього року бюджет на медицину збільшено на понад 13,5 млрд грн

Суттєве зниження цін на 300 найменувань лікарських засобів спостерігається з кінця лютого – МОЗ

НСЗУ перевірить використання КТ у державних та комунальних клініках

Хірурги з Канади та США в ході 5-ї місії Face the Future Ukraine реконструювали обличчя 26 пораненим українцям

Розпочаті до внесення в Нацкаталог ліків закупівлі будуть завершуватися за старими правилами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА