18:19 30.08.2024

У Києві шпиталізували 17 пацієнтів із гарячкою Західного Нілу, троє померли

2 хв читати
У Києві шпиталізували 17 пацієнтів із гарячкою Західного Нілу, троє померли
Фото: Pixabay

Із 1 червня до Свято-Михайлівської клінічної лікарні м. Києва шпиталізували 17 пацієнтів із гарячкою Західного Нілу, повідомляється на сайті Київської міської державної адміністрації (КМДА) у п'ятницю.

За словами директорки Департаменту охорони здоров'я КМДА Валентини Гінзбург, серед захворілих - 10 чоловіків і 7 жінок, жителі різних районів столиці, двоє - жителі Київської та Черкаської областей. "Вони потребували стаціонарного лікування через важкість стану. На жаль, трьох пацієнтів лікарям не вдалося врятувати через важке ускладнення гарячки – менінгоенцефаліт", - ідеться в повідомленні.

В Україні вірус гарячки Західного Нілу віднесений до I групи особливо небезпечних і за міжнародними стандартами Всесвітньої організації охорони здоров'я належить до IV групи ризику. За своєю будовою вірус схожий до інших, що спричиняють енцефаліти, і вірусу лихоманки Денге.

Головним джерелом і резервуаром гарячки Західного Нілу в природі є птахи (переважно перелітні), у крові яких високі концентрації вірусу циркулюють від 14 до 200 днів. Переносники захворювання - певні види комарів, які інфікуються при харчуванні кров'ю, а потім з укусами можуть інфікувати тварину або людину. Вкрай рідко у людей можливе контактне зараження кров'ю хворих тварин.

Хвороба розпочинається гостро - з ознобу і швидкого підвищення температури тіла, що супроводжується симптомами інтоксикації. Гарячковий період триває від двох до шести днів. Загалом клінічний перебіг хвороби сприятливий. У важких формах може розвиватися менінгіт або енцефаліт.

"Специфічної терапії наразі не існує. Лікування симптоматичне. Тож поради звичайні: як і за будь-якого захворювання, при перших його ознаках звертайтеся до лікаря та лікуйтеся під наглядом фахівця, повідомляючи йому про всі зміни свого стану. А щоб мінімізувати ризики саме гарячки Західного Нілу, встановіть удома москітні сітки, використовуйте репеленти, на прогулянку (особливо до парків і лісових зон відпочинку) одягайте речі, що максимально прикривають тіло. Зі зниженням температури повітря та зникненням комарів небезпека гарячки знижується майже до нуля", - сказала Гінзбург.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Економіку організації процесу вакцинації має бути враховано під час її проведення в аптеках - думка

Перша леді про співпрацю із закордонними клініками: Головне, щоб вони були практично корисними

Кличко розповів про оснащення медзакладів Києва сонячними електростанціями

Кличко розповів про оснащення медзакладів Києва сонячними електростанціями

Усі медзаклади України забезпечені генераторами, деякі мають резервні потужності - Шмигаль

Першу в світі операцію з видалення внутрішньоочної гемангіоми у дитини провели в інституті ім. Філатова

Дві українські клініки можуть стати партнерами двох італійських медзакладів - МОЗ

Ляшко відвідав Полтавську область, де обговорив роботу екстрених служб із надання меддопомоги

Центр протезування Superhumans відкриється в Дніпрі

Вимоги багаторівневих перевірок обмежують присутність українських фармвиробників на ринках ЄС - думки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА