19:08 15.06.2024

На першому Саміті миру ми маємо визначитися, як досягти справедливого миру, щоб уже на другому зафіксувати реальне закінчення війни - Зеленський

2 хв читати
На першому Саміті миру ми маємо визначитися, як досягти справедливого миру, щоб уже на другому зафіксувати реальне закінчення війни - Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявив, що учасникам першого інавгураційного Саміту миру необхідно визначитися, як і якими конкретними кроками досягти справедливого миру для України для того, щоб уже на другому Саміті миру зафіксувати реальне закінчення війни.

Як він наголосив, Саміт миру може реально довести, що повернення безпеки в Україну та на європейський континент цілком можливе. "Кроки ми опрацюємо з вами", - заявив Зеленський, звертаючись до учасників першого пленарного засідання Саміту миру.

По-друге, за його словами, Саміт миру може дати реальний покроковий план для досягнення миру: від ядерної та продовольчої безпеки, від звільнення полонених і депортованих до повного закінчення війни без загрози її нового розпалювання. "Я вірю, що це можливо", - наголосив президент.

По-третє, зауважив Зеленський, "не треба вигадувати велосипед, коли Статут ООН уже визначає засади миру та нормального співіснування народів".

"Ми маємо просто до них повернутися - повернути їм дієвість. Це Формула миру. І заради цього нам потрібно визначитися з тим, як країни будуть співпрацювати і які будуть співлідерами, щоб зафіксувати та виконати план дій за кожним пунктом Формули миру. Це зрозумілі й досяжні цілі. Сьогодні ми можемо надати політичного імпульсу для реалізації всіх кроків, необхідних для реального миру, - заявив він.

Глава держави також зазначив, що зараз тут (на Саміті - ІФ-У) немає Росії. "Чому? Тому що якби Росія була зацікавлена в мирі, то не було б і війни", - сказав він.

"Ми повинні разом вирішити, що означає справедливий мир для всього світу і як його можна досягти по-справжньому міцним способом. Основою для нас є Статут ООН. А потім, коли план дій лежатиме на столі, узгоджений усіма і прозорий для народів, - тоді він буде доведений до відома представників Росії. І тоді на Другому мирному саміті ми зможемо зафіксувати реальне закінчення війни. Зараз ми починаємо цей шлях. Разом ми маємо довести, що об'єднаний світ - це світ миру, світ, який вміє діяти правильно", - резюмував Зеленський.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА