17:37 01.03.2024

У Міносвіти мають намір розробити концепцію моделі багатомовної освіти в школах із навчанням мовами корінних народів і нацменшин

2 хв читати

У Міністерстві освіти і науки мають намір розробити концепцію моделі багатомовної освіти в закладах загальної середньої освіти з навчанням мовами корінних народів і національних меншин.

"Під час повномасштабної війни в Україні особливо важливим є розвиток і посилення статусу української мови. Водночас потрібно сприяти розвитку мов корінних народів і національних меншин (спільнот), а також надавати можливості для розвитку та збереження етнокультурної ідентичності учнів і учениць", - ідеться в повідомленні пресслужби міністерства.

Зазначено, що для реалізації цієї мети Міносвіти розробило "Дорожню карту створення умов для підвищення якості навчання державною мовою та мовами корінних народів і національних меншин (спільнот) у закладах загальної середньої освіти України на 2023-2027 роки".

Згідно з повідомленням, дорожня карта визначає напрями роботи й заходи, які допоможуть освітнім управлінцям і вчителям забезпечувати якісну мовну освіту для представників корінних народів і нацменшин.

Зокрема, дорожня карта охоплює чотири напрями: формування та вдосконалення законодавчої та нормативної бази; створення умов для підвищення якості навчання державною мовою та мовами нацменшин (або їх вивчення); підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти та закладів середньої освіти з класами (групами) із навчанням мовами корінних народів і нацменшин; організація та проведення консультацій з представниками громад корінних народів і нацменшин з питань освіти, співпраця з міжнародними організаціями.

Зазначено, що кожен напрям містить перелік кроків, результатів, відповідальних органів і строків їх реалізації.

Серед таких заходів: розроблення концепції моделі багатомовної освіти в закладах загальної середньої освіти з навчанням мовами корінних народів і нацменшин; забезпечення навчально-методичного супроводу освітнього процесу в класах (групах) із мовами навчання нацменшин; оновлення змісту освітніх програм підвищення кваліфікації педагогів, зокрема для підготовки їх до участі в реалізації моделі багатомовної освіти; розроблення онлайн-курсів для підвищення кваліфікації педагогів закладів освіти, де є класи / групи з навчанням мовами корінних народів і нацменшин; розроблення силабусів (персоніфікована програма викладача) навчальних дисциплін для вишів; проведення консультацій з питань освіти з громадськими об'єднаннями й закладами освіти, що мають класи (групи) для навчання корінних народів і нацменшин.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна створює національну та регіональні команди з порятунку об'єктів культури - Мінкультури

Зеленський: Сусіди могли б своїми ППО допомогти Україні захистити ПСГ на заході країни, це в їхніх інтересах

Зеленський про Сирського: Перед ним стояли виклики, але успішна операція на Харківщині відбулася саме під його командуванням

Мобілізація в Україні відбувається за планом, базу підготовки солдатів можна розширити за кордоном - Зеленський

Зеленський про візит Орбана: Нам потрібно побудувати хоча б прагматичні відносини між нашими країнами

Судитимуть нардепа, обвинуваченого в держзраді та колабораціонізмі, - ДБР

Україні буде недостатньо тих F-16, які вона отримає до кінця року - Зеленський

Зеленський про отримання дозволів на удари по РФ зброєю від партнерів: Є деякі позитивні сигнали

ДТЕК за тиждень відновив електропостачання понад 111 тис. абонентів у Донецькій і Дніпропетровській областях і Києві

У листопаді в нас має бути повністю готовий план для другого Саміту миру - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА