14:30 31.01.2024

Харківський театр Шевченка працює над проєктом "Шевченко 2.0" за участю EL Кравчука

2 хв читати
Харківський театр Шевченка працює над проєктом "Шевченко 2.0" за участю EL Кравчука

У Харкові відбулася презентація проєкту "Шевченко 2.0", метою якого є руйнування міфу про Тараса Шевченка, створеного радянською владою, яка подавала його як зашкарублого поета-кріпака і прагнула максимально знеособити.

"Ми почали (роботу над проєктом - ІФ-У) у 21-му році, коли з'явилися перші омажі на творчість Шевченка. Пісня "Садок вишневий", ці рядки "садок вишневий коло хати, а дрони, як хрущі гудуть", з'явилися ув 21-му році, три роки тому", - сказав автор ідеї Борис Гриньов.

"Зараз такий час, що ми всі - Тарас Шевченко: всі, хто в залі, - Тарас Шевченко, я - Тарас Шевченко, Маргарита (менеджерка проєкту Маргарита Корнющенко - ІФ-У), Борис Вікторович (Гриньов - ІФ-У), ми всі - Тарас Шевченко", - додав вокаліст EL Кравчук.

За його словами, команда проєкту сподівається створити "дуже модерновий витвір мистецтва", який допоможе усвідомити, що Тарас Шевченко - це не просто ім'я автора на книжці, яка припала пилом на полиці.

"Тарас Шевченко - це сучасник, це такий хіпстер ХХІ століття", - сказав EL Кравчук.

Результатом проєкту стане музична вистава "Шевченко 2.0" за спеціально написаною п'єсою харківського драматурга Дмитра Тернового "Шевченко. Сни".

"Я сподіваюся, що це буде вистава, яка дивиться на нього, як на людину. Це не буде той бронзовий пам'ятник, до якого звикли, а це буде історія про людину", - сказав Терновий.

Він зізнався, що спочатку робота над п'єсою просувалася важко.

"Матеріал дуже довго не давався. Було поставлено завдання: ми робимо проєкт за щоденниками Шевченка. Я прочитав ці щоденники, звісно. А як із цього робити п'єсу, яка буде цікавою, живою, в якій постійно щось змінюватиметься, яка буде несподіваною, в чомусь, можливо, парадоксальною? Потім була ідея слова "сон". Після цього все почало складатися. П'єса називається "Шевченко. Сни". Там 17 снів, пов'язаних із його життям, і з нашим життям, тому що в п'єсі час ніби зникає. Це дає можливість перенести Шевченка в нашу реальність, спілкуватися з ним, ставити якісь запитання, отримувати якісь відповіді", - сказав Терновий.

Виставу буде створено на базі Харківського державного академічного українського драматичного театру ім. Шевченка. Режисер - Олександр Ковшун. Художник вистави - Костянтин Пономарьов. Музика Микити Богданова та Олександра Щетинського. У виставі, крім акторів театру ім. Шевченка та EL Кравчука, будуть задіяні також запрошені актори.

Прем'єра "Шевченко 2.0" планується до кінця цього року.

Фінансування проєкту здійснює зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 року Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut (goethe.de).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Поблизу Дніпра збито розвідувальний дрон окупантів

Microsoft і Coca-Cola уклали угоду, яка фокусується на можливостях ШІ

ВР не розглядала законопроєкту про застосування англійської мови у вівторок через резонанс норми про дубляж

У Національному музеї "Чорнобиль" розпочала роботу сервісна зона для відвідувачів

Зеленський провів кілька нарад щодо організації інавгураційного Саміту миру

Зеленський повідомив, що на підприємствах українського ОПК задіяно щонайменше 300 тис. співробітників

Українська авіація за добу завдала ударів по 15 місцях скупчення окупантів - Генштаб ЗСУ

ЗС України відбили 59 атак окупантів за добу на шести напрямках

ВР ухвалила в першому читанні законопроєкт про посилення відповідальності за незаконний обіг підакцизних товарів

Профільний комітет рекомендував ВР прийняти за основу законопроєкт про захист інтересів власників земельних паїв

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА