06:55 14.11.2023

14 листопада: Яке сьогодні свято

3 хв читати
14 листопада: Яке сьогодні свято

ДЕНЬ 629 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 629 RUSSIAN AGRESSION

14 листопада відзначають Всесвітній день боротьби проти діабету, Міжнародний день логопеда.

В Індії - День дітей.

Православна церква вшановує пам'ять святого апостола Пилипа.

Всесвітній день боротьби з діабетом

Всесвітній день боротьби з діабетом, що відзначається щорічно 14 листопада, був запроваджений 1991 року Міжнародною діабетичною федерацією та Всесвітньою організацією охорони здоров'я у відповідь на загрозу зростання захворювання на діабет у всьому світі.

З 2007 року Всесвітній день боротьби з діабетом проводиться під егідою ООН. У документі визнається нагальна "необхідність продовження багатосторонніх зусиль з охорони та зміцнення здоров'я людини та забезпечення доступу до лікувальних послуг і медичної освіти".

Сьогодні це найбільша у світі кампанія з інформування про це захворювання, що охоплює понад 1 мільярд осіб у більш ніж 160 країнах світу. А 14 листопада було обрано у зв'язку з тим, щоб увічнити заслуги канадського лікаря і фізіолога Фредеріка Бантинга, який народився цього дня 1891 року і який разом із лікарем Чарльзом Бестом зіграв вирішальну роль у відкритті 1922 року інсуліну - ліків, що рятують життя людям, хворим на діабет.

Міжнародний день логопеда

Логопедія - галузь педагогічної науки, що вивчає порушення мовлення, способи їхнього запобігання, виявлення та усунення засобами спеціального навчання та виховання. Логопедія вивчає причини, механізми, симптоматику, перебіг, структуру порушень мовленнєвої діяльності, систему корекційного впливу.

Уперше питання корекції мовленнєвих порушень описано в роботах із сурдопедагогіки 17 століття (на той час поняття глухонімоти ще мало відрізняли від слухонімоти та інших дефектів мовлення у тих, хто чує). З другої половини 19 століття вивчення вад мовлення за нормального слуху набуло самостійного, але переважно медичного напряму. Так, виправлення мовлення, до того ж лише деяких відхилень, стали розглядати як лікувальну процедуру, яку проводили лікарі або медсестри.

Ще цього дня:

1918 - З ініціативи провідних українських науковців декретом гетьмана Павла Скоропадського було засновано Українську Академію наук та визначено її офіційний статус;

1925 - У Чехословацькій республіці створено Легію українських націоналістів;

1939 - Верховна Рада УРСР затвердила Закон про так зване "возз'єднання" (анексію) Західної України з УРСР;

1944 - У Києві відкрився Державний музей українського мистецтва;

1944 - У Середню Азію з Грузинської РСР депортовано понад 100 тисяч турків-месхетинців;

1999 - На посаду Президента України вдруге обрано Л. Д. Кучму;

2005 - Корпорація Boeing оголосила про старт виробництва літака Boeing 747-8.

Церковне свято

Сьогодні вшановують пам'ять святого Пилипа, одного з дванадцяти апостолів - учнів Ісуса Христа. Євангеліє від Івана повідомляє, що Пилип походив із того самого міста, що й апостоли Андрій і Петро, і був покликаний разом із ними. Відомо також, що він був одружений, мав дочок. Пилип проповідував Євангеліє, супроводжуючи свої промови чудесами. Так, одного разу він воскресив померле немовля, яке принесла на руках невтішна мати.

Іншим разом на вимогу натовпу, який погрожував побити Пилипа камінням, він повернув до життя небіжчика, якого несли повз на ношах. Своє життя Пилип закінчив на хресті, будучи страчений язичниками за місіонерську діяльність.

Іменини: Наталя, Семен, Тетяна, Олександр, Олексій, Василь, Віктор, Гавриїл, Георгій, Григорій, Дмитро, Єгор, Костянтин, Михайло, Микола, Петро, Сергій, Теодор, Федір, Пилип, Анна.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Китай скуповує російську нафту Sokol на тлі відмови індійських покупців

НКЦПФР погодила можливість бронювання для "БТС Брокер", "Драгон Капітал", ICU і ТЦБ "ПГІ"

Судді в Лондоні завершили слухання у справі Ассанжа, вердикт оголосять не раніше березня

25 країн-членів Організації американських держав ухвалили декларацію, присвячену дворіччю повномасштабного російського вторгнення в Україну

Україна і МВФ близькі до угоди про виділення $900 млн

Управління стратегічних комунікацій Генштабу ЗСУ презентувало документальний фільм "Опір і Єдність"

Окупанти обстріляли протягом дня три громади Сумської області

Рада готова вести діалог із польськими колегами для вирішення питання транспортування українського зерна

Окупанти атакували ударними дронами Миргородський район, попередньо без жертв

У МИРГОРОДІ ЧУТНО ВИБУХИ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА