Інтерфакс-Україна
18:10 10.11.2023

Верховний суд Франції відмовив в екстрадиції Жеваго й зняв обмеження

2 хв читати
Верховний суд Франції відмовив в екстрадиції Жеваго й зняв обмеження

Верховний суд Франції в Парижі після аналізу матеріалів, поданих сторонами обвинувачення й захисту, відмовив у задоволенні запиту української сторони про екстрадицію українського бізнесмена, засновника групи "Фінанси та кредит" і найбільшого акціонера гірничорудної компанії Ferrexpo Костянтина Жеваго.

"У рішенні Верховного суду Франції чітко сказано, що держава Україна не може забезпечити справедливий судовий процес щодо Костянтина Жеваго. Тому справу проти нього припиняють. Крім того, з Жеваго знято всі обмеження, які були", - заявляє пресслужба бізнесмена в п'ятницю.

У пресрелізі наведено думку Жеваго, що таке рішення французького суду підтверджує ознаки політичного переслідування й тиску, сфабрикованість справи проти бізнесмена й відсутність у неї юридичного підґрунтя.

Жеваго висловив сподівання, що Державне бюро розслідувань (ДБР) і Офіс генпрокурора України почують рішення міжнародних судів і в подальшому дотримуватимуться закону під час розгляду цієї справи.

Пресслужба нагадала, що раніше адвокати бізнесмена вже звинувачували правоохоронців у численних правопорушеннях у вищезгаданій справі, зокрема щодо притягнення до відповідальності завідомо невинуватої особи, невизнання й недопущення захисників до кримінального провадження, здійснення безпідставного розшуку, недопущення обвинуваченого до надання показань, ненадання матеріалів досудового розслідування.

Жеваго ще раз наголосив, що хоче якнайшвидше довести справу, яку в порушення процедури розслідують уже понад чотири роки, або до закриття, або до розгляду в суді, але ані ДБР, ані Офіс генпрокурора не виявляють у цьому зацікавленості. Водночас, зазначив бізнесмен, вона завдає шкоди його діловій та особистій репутації.

Як повідомлялося, екстрадиційний запит про видачу Жеваго українська сторона, зокрема Офіс генерального прокурора та ДБР, подала в межах розслідування кримінального провадження про нібито розтрату коштів банку "Фінанси і кредит". ДБР звинувачує Жеваго й деяких топменеджерів банку в організації механізму розтрати $113 млн і завданні шкоди інтересам держави й вкладників фінустанови.

За даними ДБР, на сьогодні накладено арешт на майно підозрюваного й пов'язаних із ним юридичних осіб, зокрема на "акції його підприємств на сотні мільйонів гривень, 26 об'єктів нерухомості, 14 майнових комплексів, 21 частину майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень і 10 квартир".

Печерський суд Києва ухвалив рішення про затримання Жеваго наприкінці 2019 року, а в міжнародний розшук його було оголошено влітку 2021-го, хоча адвокати бізнесмена заперечували цей факт.

Жеваго затримали наприкінці минулого року в Куршевелі за запитом ДБР, на короткий час заарештували, а 5 січня його відпустили під заставу EUR1 млн і судовий нагляд до розгляду справи по суті. 30 березня суд у місті Шамбері (Франція) відхилив запит української сторони про екстрадицію бізнесмена.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: Партнери поки не готові давати ліценції на ППО, а ракети притримували після залякувань російськими дронами

Сибіга: Швеція надає Україні $200 млн прямої бюджетної підтримки у 2026 році

Молдова збільшить кількість пунктів пропуску для автобусів та вантажівок – Кулеба

Зеленський очікує заміни командувача ПвК "Південь" Карпенка після ворожих атак по Одеській області

Португалія зробить перший внесок до енергетичного фонду України у €600 тис. — Свириденко

Україна не зможе фінансувати армію у 800 тис. військових після війни, часткове фінансування партнерами є частиною гарантій безпеки – Зеленський

Зеленський про території: На сьогодні можлива справедлива версія – стоїмо там, де стоїмо, повертати окуповане будемо дипломатичним шляхом

Молдова готова надати знижку на перевезення залізницею до портів, шукаємо інші рішення допомогти їм – Кулеба

Кількість загиблих внаслідок авіаудару по Ізюму зросла до двох, одна людина постраждала — ОВА

"Укрзалізниця" відновила залізничне сполучення Одеса—Кишинів уперше з 2022 року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА