15:45 08.11.2023

ДП "Ліси України" посадить понад 5,5 тис. га нових лісів в Одеській і Миколаївській областях

2 хв читати
ДП "Ліси України" посадить понад 5,5 тис. га нових лісів в Одеській і Миколаївській областях

ДП "Ліси України" посадить в Одеській і Миколаївській областях понад 5,5 тис. га нових лісів, повідомив генеральний директор держпідприємства Юрій Болоховець.

"Почали найбільшу за історію України висадку нових лісів на Півдні. Цієї осені на Одещині та Миколаївщині створимо понад 5,5 тис. га! Цифра неймовірна. Щорічно в регіонах висаджували не більше ніж 200-300 га нового лісу. ДП "Ліси України" збільшили площу висадки у двадцять разів!", - написав він у фейсбуці.

ДП "Ліси України" має намір закласти змішані ліси, більш витривалі та стійкі до змін клімату. Для висадки відібрано черешчатий дуб, клени, сосни, ясен, чагарникові породи. Підприємство передасть у регіон понад 800 тис. сіянців із закритою кореневою системою.

За інформацією гендиректора підприємства, на території Одеської та Миколаївської областей площа лісів не перевищує 140 тис. га. Вони мають переважно рекреаційне призначення, рубки здійснюються виключно санітарні (дрова). Доходу від реалізації деревини, зокрема у вигляді дров, південним лісгоспам не вистачило б навіть на зарплату. Лісові господарства в регіоні були хронічно дотаційними: персонал працював на чверть і пів ставки, не було паливно-мастильних матеріалів, культиваторів.

Болоховець назвав однією з головних проблем галузі відсутність кваліфікованих кадрів. У Південному лісовому офісі зараз понад 400 вільних вакансій - майстер лісу, лісничий, помічник тощо.

Проведена в галузі реформа дала змогу ДП "Ліси України" оптимізувати роботу й отримувати прибуток, що дало змогу знайти інвестиції для розвитку південного регіону.

"Місцеві лісівники нарешті отримали зарплати, техніку, паливо, посадковий матеріал. Почалася робота з громадами – лише за останні два місяці під висадку передано 1,7 тис. га. Нарешті є гроші, техніка, земля", - зазначив гендиректор.

ДП "Ліси України" має намір зробити програму розвитку південного регіону довгостроковою.

Як повідомлялося, державне спеціалізоване господарське підприємство "Ліси України" є одним із найбільших лісокористувачів Європи та найбільшим лісокористувачем України. Входить до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України. В управлінні підприємства перебувають 6,6 млн га земель державного лісового фонду.

В Україні з 2016 року розпочалася реформа лісового господарства. В її межах уже впроваджено продаж необробленої деревини на електронних аукціонах. З 2021 року в низці областей у тестовому режимі працює інтерактивна карта розміщення об'єктів переробки деревини.

У галузі впроваджено проєкт "Ліс у смартфоні", який містить перелік лісорубних квитків на заготівлю деревини та дає змогу перевірити законність здійснення рубок на онлайн-карті відомства.

З 1 червня 2023 року Україна запустила пілот електронної видачі лісорубних квитків і сертифікатів походження лісоматеріалів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА