14:42 08.11.2023

До березня 2024 року Україна може завершити реформи, що залишилися, - високопоставлений чиновник Єврокомісії

2 хв читати
До березня 2024 року Україна може завершити реформи, що залишилися, - високопоставлений чиновник Єврокомісії

У Європейській Комісії переконані, що Україна зможе завершити виконання реформ до березня 2024 року, що дасть змогу надалі затвердити рамки майбутніх переговорів про членство в ЄС.

"Україна виконала не лише понад 90% необхідних семи умов, а й також досягла значного прогресу в проведенні інших реформ, які важливі для оцінки їхнього статусу. Країна досягла величезного прогресу, тому ми рекомендували розпочати переговори про вступ. Ці рекомендації без будь-яких умов. Ми також сказали, що це може розпочатися негайно. Але ми також рекомендуємо Раді, що рамки для переговорів - це документ, який визначає зміст переговорів, - будуть схвалені, коли Україна виконає чотири умови. Це конкретні реформи, пов'язані з боротьбою з корупцією, обмеженням впливу олігархів на законодавчі інституції та захистом національних меншин", - повідомив високопоставлений чиновник Єврокомісії журналістам у середу в Брюсселі.

За словами високопоставленого чиновника, це "загальні умови, але дуже конкретні".

Він уточнив, що йдеться про ухвалення запропонованого урядом закону про збільшення штатного розпису Національного антикорупційного бюро України до 1 тис. одиниць; вилучення з закону про протидію корупції положення, які обмежують повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) щодо продовження перевірки активів, які вже пройшли процедуру перевірки, та які обмежують повноваження НАЗК щодо перевірки майна, набутого декларантами до вступу на державну службу, без шкоди для правил, застосовуваних до національної безпеки під час війни.

Також Україна повинна буде ухвалити закон, що регулює лобіювання відповідно до європейських стандартів, і закон, який стосується решти рекомендацій Венеціанської комісії від червня 2023 року і жовтня 2023 року, пов'язаних із законом про національні меншини, а також який стосується рекомендацій Венеціанської комісії, пов'язаних із законами про державну мову, засоби масової інформації та освіту.

Крім того, Україна має продовжувати боротьбу з корупцією, нарощуючи історію корупційних розслідувань і винесених вироків.

"Коли це буде зроблено, ми про це доповімо. Ми думаємо, що це може бути зроблено до березня, тому ми обрали дату - березень 2024 року. Потім ми доповімо Раді, і якщо Україна все це виконає, Рада дослухається до наших рекомендацій, і рамки для переговорів можуть бути схвалені", - пояснив високопоставлений чиновник Єврокомісії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА