Інтерфакс-Україна
19:06 20.10.2023

За програмою "єВідновлення" погоджено допомогу на 1,9 млрд грн

2 хв читати

За державною програмою "єВідновлення" погоджено виплату допомоги сумарно на 1,9 млрд грн, загалом українці подали 52,6 тис. заявок, повідомила голова комітету ВР із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк (фракція "Слуга народу").

За її словами, темпи подання заявок збільшилися за останній тиждень: у середині жовтня подавали в середньому 167 заявок на день, тоді як на сьогодні - 300. Частка відмов за заявками - 14%.

Шуляк уточнила, що сума виплаченої допомоги на ремонт пошкодженого житла досягла 1,7 млрд грн. При цьому лідерами за сумою виплачених компенсацій є Харківська область - 515 млн грн. Далі йдуть Київська (373 млн грн) і Донецька (103 млн грн) області.

Середній чек за ремонтні послуги та купівлю будматеріалів для пошкодженого майна становить понад 11 тис. грн, зазначила нардеп.

Водночас зросли й темпи подання заявок на отримання компенсації за знищене житло. На 20 жовтня кількість таких заявок становить 4,689 тис., уже сформовано 285 житлових сертифікатів. Частка відмов за заявками - 11%.

За словами Шуляк, зросла також середня сума сертифікатів - до 1,9 млн грн із 1,4 млн. За сумою сформованих житлових сертифікатів лідирують Київська (295 млн грн), Харківська (126 млн грн) і Донецька (60 млн грн) області.

Як повідомлялося, 10 травня 2023 року в Україні стартувала програма "єВідновлення", у межах якої компенсацію до 200 тис. грн на ремонт почали отримувати власники пошкодженого житла. Ці кошти можна використати на придбання будівельних матеріалів, оплату будівельних робіт і послуг підрядників, у яких є відповідні коди для роботи, а їхні продавці подали заявку на участь у програмі через портал "Дія".

Крім того, з 1 серпня в "Дії" стартував прийом заявок на компенсацію за зруйноване через війну житло. Компенсації виплачуватимуть одноосібним власникам житла, яке було зруйноване через бойові дії після 24 лютого 2022 року, не підлягає відновленню і розташовується на неокупованій території та не в зоні активних бойових дій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Угода Україна-США дає Трампу внутрішню політичну перемогу, а Україна змогла захистити свої інтереси - президент KSE

Команди Мінекономіки та Держслужби зайнятості працюють над новою платформою, що змінить ринок праці – Циборт

Ворог атакував Одесу БпЛА, в місті багато пошкоджень цивільної інфраструктури - Кіпер

Ворожий БпЛА влучив в АЗС у Харкові, на місці пожежа - Терехов

Уряд ухвалив рішення для підписання угоди з США про Інвестиційний фонд відбудови - Шмигаль

Зеленський заслухав доповідь Буданова щодо ймовірних дій ворога

Кількість постраждалих через ранкову ворожу атаку у передмісті Харкова зросла до 14, більшість з них діти - прокуратура

Зеленський обговорив з головами МЗС та оборони Люксембургу підтримку України

Зеленський запросив Марка Карні відвідати Київ

У декларації Шмигаля був відсутній Range Rover, оскільки за роз'ясненнями НАЗК, службові авто не потрібно декларувати - пресслужба Кабміну

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА