Інтерфакс-Україна
18:23 20.10.2023

Загальний збиток довкіллю України через агресію РФ становить 55,6 млрд євро - Шмигаль

1 хв читати
Загальний збиток довкіллю України через агресію РФ становить 55,6 млрд євро - Шмигаль

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляє, що загальний збиток довкіллю України через російську агресію на сьогодні становить 55,6 млрд євро.

"За інформацією Міністерства захисту довкілля України, загальні збитки довкіллю внаслідок російської агресії сьогодні складають понад 2 трлн гривень, або 55,6 млрд євро. Половина з цих збитків - через забруднення повітря від лісових пожеж, ракетні атаки, горіння нафтопродуктів. Забруднення земель - понад 980 млрд грн, водойм - 60 млрд грн", - ідеться в повідомленні пресслужби уряду з посиланням на Шмигаля.

За його словами, збитки від теракту Росії на Каховській дамбі перевищують 146 млрд грн.

"Без води опинилися зрошувальні системи сільгоспугідь, на яких вирощувалося близько 2 млн тонн зерна на рік. Це 70% від експортованого Україною зерна до Африки у 2022 році", - додав прем'єр.

Глава уряду нагадав, що потенційно замінованими вважаються понад 174 тис. квадратних кілометрів території України, а понад 3 млн га лісу вражено війною.

"На Саміті Ради Європи у Рейк’явіку запроваджений Міжнародний реєстр збитків унаслідок війни, який також містить і екологічну складову. Це перший елемент компенсаційного механізму. Загалом він матиме три складові: реєстр збитків, комісія з розгляду заяв і компенсаційний фонд. Важливо, щоб фонд наповнювався саме за рахунок конфіскованих російських активів", - наголосив Шмигаль.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Офісі Президента прокоментували повідомлення ірландських ЗМІ про дрони, які нібито намагалися перешкодити посадці літака Зеленського

Прем'єр-міністр Бельгії назвав три умови використання активів РФ на користь України

59% українців покладають відповідальність за корупційний скандал в енергетиці на уряд та президента – опитування

Заправкам "Лукойлу" за межами Росії продовжили до квітня ліцензію на функціонування без санкцій

Прем'єр-міністр Бельгії і канцлер Німеччини проведуть у п'ятницю термінову зустріч щодо плану використання заморожених російських активів - ЗМІ

Сили оборони відбили з початку доби 154 ворожі атаки - Генштаб

Рішення щодо нового керівника Офісу Президента буде ухвалено найближчим часом – Зеленський

Переговори української делегації в США продовжаться і Україна готова до будь-якого розвитку подій

Окупанти вдарили по Харкову, наслідки уточнюються

НР "Укренерго" на позачерговому засіданні створила комітет з етики та запобігання корупції

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА