Інтерфакс-Україна
19:35 21.09.2023

Нацкомісія зі стандартів державної мови: написання назв РФ з маленької літери не кваліфікується як відхилення від норм у неофіційних текстах

1 хв читати
Нацкомісія зі стандартів державної мови: написання назв РФ з маленької літери не кваліфікується як відхилення від норм у неофіційних текстах

Національна комісія зі стандартів державної мови заявляє, що написання назв країни-агресора, зокрема "російська федерація", "росія" з маленької літери, не кваліфікується як відхилення від норм у текстах неофіційного характеру.

"Зважаючи на героїчну боротьбу українського народу за незалежність Української держави, зважаючи на звернення в соціальних мережах віцепрем'єр-міністра - міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук щодо написання назви країни-агресора з малої літери, Національна комісія зі стандарту на засіданні від 15.09.2023 (протокол №83) обговорила це питання", - ідеться в повідомленні, оприлюдненому на сайті Нацкомісії.

Зазначено, що з урахуванням офіційних листів від Інституту української мови НАН України, а також Інституту мовознавства імені О. О. Потебні НАН України написання назв "російська федерація", "росія", "москва", "московія", "московське царство", "російська імперія", "державна дума рф" тощо з малої літери можна "не кваліфікувати як відхилення від норм української мови в текстах неофіційного характеру".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Загинула дитина і троє людей постраждали внаслідок ворожих ударів у Дніпропетровській області

Сили безпілотних систем уразили за добу 1234 ворожі цілі

Генштаб зафіксував впродовж доби 167 бойових зіткнень

Окупанти втратили впродовж доби 1240 військовослужбовців - Генштаб

5 грудня: Яке сьогодні свято, все про цей день

В Офісі Президента прокоментували повідомлення ірландських ЗМІ про дрони, які нібито намагалися перешкодити посадці літака Зеленського

59% українців покладають відповідальність за корупційний скандал в енергетиці на уряд та президента – опитування

Сили оборони відбили з початку доби 154 ворожі атаки - Генштаб

Рішення щодо нового керівника Офісу Президента буде ухвалено найближчим часом – Зеленський

Переговори української делегації в США продовжаться і Україна готова до будь-якого розвитку подій

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА