Інтерфакс-Україна
07:04 01.08.2023

США наполягають, щоб Росія повернула насильно вивезених дітей

1 хв читати
США наполягають, щоб Росія повернула насильно вивезених дітей

Уряд Сполучених Штатів наполягає, щоб Росія припинила депортацію з окупованих територій українських громадян, зокрема дітей, заявив представник Державного департаменту США Метью Міллер під час брифінгу у Вашингтоні.

"Одним із найстрашніших інцидентів, які ми бачили у цій війні, є депортація мирних жителів України в Росію, зокрема тих, які були насильно розлучені зі своїми сім'ями", - наголосив він.

Представник Держдепартаменту зазначив, що для американського уряду такі дії РФ були важливим показником того, що "російські збройні сили та офіційні особи вчинили злочини проти людяності".

"Ми закликаємо, як і раніше, Росію припинити ці жорстокі дії та повернути дітей України", - заявив Міллер.

Як повідомлялося, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до спеціального представника генерального секретаря ООН з питань дітей та збройних конфліктів Вірджинії Гамби із проханням отримати від російської сторони списки депортованих українських дітей та передати їх Україні.

"У доповіді уповноважена з прав дитини Російської Федерації (Марія Львова-Бєлова – ІФ-У) повідомляє, що Росія за 2022 рік вивезла з України понад 700 тисяч українських дітей", - написав Лубінець у телеграм-каналі у понеділок.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Карні заявив у Давосі про необхідність кооперації середніх держав у захисті правил і цінностей від сваволі наддержав

Львівська ОВА оприлюднила результати перевірки за фактом знеструмлення транспорту й лікарень у Львові 7 січня

У Києві презентували книгу "Острів ГУР. Таємниці. Операції. Війна" про діяльність української воєнної розвідки

Сили оборони відбили з початку доби 102 ворожі атаки - Генштаб

Водопостачання в Києві відновлено, теплопостачання – не повністю – Шмигаль

Свириденко: Нідерланди надають додаткову допомогу у EUR23 млн на підтримку енергетики України

Кількість знищених посилок та вантажів внаслідок удару по терміналу "Нової пошти" на Харківщині 13 січня сягнула 3 тис., а сума збитків - близько 9,5 млн грн

Буданов про мирний процес: Ми рухаємося; стриманий оптимізм - це той термін, який би я використав

Кубраков: Сфокусований на досягненні відчутних результатів в контексті енергетичної кризи

Українська Fire Point розглядає можливість будівництва космодрому в ОАЕ у партнерстві із EDGE - СТО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА