13:07 04.05.2023

Зеленський закликав у Гаазі до створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України

2 хв читати
Зеленський закликав у Гаазі до створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України

Президент України Володимир Зеленський закликав до створення міжнародного трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.

"Злочин агресії призвів до інших. Це початки зла. Домогтися відповідальності за нього можна тільки за допомогою трибуналу. Ініціювання агресивної війни - це міжнародний злочин, який відрізняється тим, що містить у собі зло всіх інших злочинів", - сказав він, виступаючи в четвер у Гаазі з промовою "Немає миру без справедливості в Україні".

Зеленський закликав "трансформувати досвід Нюрнберзького трибуналу в нові операційні правила". "Ми хочемо продовжити традицію обов'язкового покарання за злочин агресії - як гарантії неповторення такої агресії. Якщо ми хочемо справедливості, ми не маємо шукати виправдань, не маємо посилатися на недоліки наявного міжнародного права. Натомість ми повинні ухвалювати сміливі рішення, які виправлять ці недоліки. Саме це мали на увазі ініціатори Нюрнберга", - сказав він.

За словами Зеленського, "саме це ми маємо зробити зараз - для нас, для вас і всіх народів. Інакше це стане проявом слабкості".

"Я хочу закликати світ - не треба боятися. Агресор має відчути всю глибину справедливості", - заявив він.

За словами президента, "український суд може забезпечити відповідальність за більшість злочинів, скоєних окупантами". "Але тільки одна інституція здатна відреагувати на злочин агресії. Це трибунал, а не щось гібридне. Це формально закриє тему, але це буде компромісом", - сказав президент, наголосивши: "Ми повинні мати повноцінний трибунал і повноцінну справедливість".

"Ми не можемо допустити ні "гібридного" імунітету, ні гібридного миру, пов'язаного із призупиненням воєнних дій. Правосуддя і справедливість - це те, що потрібно нам, а не гібридні форми", - зазначив він.

"Ми всі хочемо тут бачити іншого Володимира. Того, хто заслуговує бути засудженим за злочинні дії. І це має бути зроблено тут, у столиці міжнародного права", - заявив президент України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА