Інтерфакс-Україна
19:37 16.03.2023

У Лівії виявили зниклі 2,5 тонни урану, ємності знайшли біля кордону з Чадом

2 хв читати
У Лівії виявили зниклі 2,5 тонни урану, ємності знайшли біля кордону з Чадом

У Лівійській національній армії, що діє на сході Лівії, заявили, що виявили 2,5 тонни урану, про зникнення яких раніше в четвер заявили в МАГАТЕ, повідомляють західні ЗМІ.

Військові стверджують, що знайшли десять ємностей із ураном недалеко від кордону з Чадом. У повідомленнях наголошується, що МАГАТЕ поки що ніяк не прокоментувало ці твердження.

Раніше повідомлялося, що інспектори МАГАТЕ виявили зникнення близько 2,5 тонни незбагаченого урану, що зберігалися на об'єкті в Себху за 660 км на південний схід від столиці Лівії Триполі.

У ЗМІ зазначалося, що кожну тонну цих речовин – за наявності відповідних технологій – можна переробити в 5,6 кг матеріалів збройової якості, необхідних для створення ядерної зброї.

Після повалення та вбивства лідера Лівії Муаммара Каддафі в 2011 році в Себху встановилося безвладдя, через місто проходив маршрут нелегальної міграції, і, за інформацією ООН, у Себху фіксували випадки работоргівлі. За останні роки місто переважно контролювала Лівійська національна армія фельдмаршала Халіфи Хафтара, також тут були присутні повстанці із сусіднього Чаду.

Загалом, за різними оцінками, лівійська влада накопичила в правління Каддафі (1969 – 2011 роки) приблизно 1 тис. тонн уранового концентрату. У 2003 році, після вторгнення США до Іраку, він розкрив для міжнародного співтовариства інформацію про напрацювання ядерної програми Лівії, і в 2009 році міжнародні інспектори вивезли останні запаси збагаченого урану з країни. Проте, за даними ООН, у 2013 році в Себху зберігали близько 6,4 тис. барелів уранового концентрату.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ПС ЗСУ та Міноборони реалізують трансформацію системи протидії "шахедам" - Зеленський

ТОК Gulliver готують по повноцінного відкриття 1 лютого

Потепління в Україні слід очікувати після 22 січня - Укргідрометцентр

Віткофф і Кушнер 20 січня в Давосі обговорять мирний план щодо України з представником Путіна - ЗМІ

СБУ викрила ще 8 ворожих агітаторів, серед них - посадовиця суду та рецидивіст, який 4 роки ховався у підвалі

"УЗ" слід реформувати з вирішенням проблеми збиткових пасажироперевезень та відкриттям залізничного ринку для конкуренції – глава "Укрметалургпрому"

Суд залишив без руху позовну заяву дружина Чернишова про поділ майна подружжя

Кличко дав головам РДА термін до вечора, щоб почистити від снігу та льоду двори, тротуари, зупинки громадського транспорту

"Тепло з Польщі для Києва": за 4 дні зібрано вже понад $830 тис

Морози в Україні найближчими днями дещо вщухнуть

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА