Інтерфакс-Україна
11:59 12.09.2022

ДБР затримало ексглаву регіонального управління СБУ, підозрюваного в держзраді

2 хв читати
ДБР затримало ексглаву регіонального управління СБУ, підозрюваного в держзраді

Співробітники Державного бюро розслідувань затримали співробітника Служби безпеки України, який до травня 2022 року очолював одне з регіональних управлінь СБУ.

Йому повідомлено про підозру в державній зраді та самовільне залишення місця служби військовослужбовцем в умовах воєнного стану, повідомляє пресслужба ДБР.

"Встановлено, що після 24 лютого 2022 року на той час ще керівник регіонального управління спецслужби умисно перешкоджав органам управління області організовувати оборону. Тобто, він фактично діяв у інтересах воєнізованих підрозділів і спецслужб Російської Федерації. Також встановлено факт самовільного залишення ним місця служби", - зазначається у повідомленні.

Слідство зібрало достатньо доказів для повідомлення співробітнику СБУ про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада) та ч. 5 ст. 407 КК України (самовільне залишення місця служби без поважних причин, вчиненому в умовах воєнного стану військовослужбовцем).

Санкція статті передбачає покарання до 15 років ув'язнення.

Раніше джерело в правоохоронних органах повідомило агентству "Інтерфакс-Україна", що затримано колишнього начальника Управління Служби безпеки України в Харківській області. "Йому повідомили про підозру в самовільному залишенні місця служби (ст.407 Кримінального кодексу України) та держзраді (ст.111 КК України), - сказав співрозмовник агентства.

Харківське облуправління СБУ з березня 2020 року по травень 2022 року очолював Роман Дудін. 29 травня у своєму відеозверненні після візиту до Харківської області президент України Володимир Зеленський повідомив про звільнення Дудіна з посади.

Після звільнення з посади Дудін на своїй сторінці у фейсбуці заявив, що готовий пройти поліграф, щоб довести свою невинуватість.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Раді пропонують відкликати з посад голів парламентських комітетів Підласу та Климпуш-Цинцадзе

Ден Джарвіс призначений новим міністром оборони Великої Британії

У Сумах внаслідок влучання БпЛА в багатоповерхівку попередньо постраждав один мешканець – МВА

ПОВІТРЯНІ СИЛИ: ЗАГРОЗА ЗАСТОСУВАННЯ БАЛІСТИЧНОГО ОЗБРОЄННЯ

Трамп про можливе підписання угоди з Іраном: Це має бути зроблено, і це має бути зроблено досить швидко

Ворожий БпЛА типу "Молнія" влучив у стіну багатоповерхівки в Сумах

У Харкові викрили групу з чотирьох осіб, які організували схему фейкових інвалідностей для ухилення від мобілізації – прокуратура

Через ворожу атаку у двох районах Запоріжжя знеструмлено близько 50 тис. споживачів – ОВА

Сибіга подякував генсеку Ради Європи за керівництво у просуванні Спецтрибуналу щодо агресії РФ

Будівлю Пентагону евакуювали через хибну тривогу – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА