Інтерфакс-Україна
17:04 08.09.2022

Противник упровадив суворі обмеження на переміщення місцевих жителів між населеними пунктами Херсонської області

2 хв читати

За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, на території Херсонської області противник упровадив суворі обмеження на переміщення місцевих жителів між населеними пунктами, порушення окупаційних обмежувальних вимог суворо карається, повідомила заступник міністра оборони України Ганна Маляр.

"Цього тижня на території Херсонської області противник упровадив суворі обмеження на переміщення місцевих мешканців між населеними пунктами, що суттєво ускладнює для значної кількості людей отримання продовольства, ліків та необхідної термінової медичної допомоги. Порушення окупаційних обмежувальних вимог суворо карається", - сказала Маляр на брифінгу у Military media center у четвер.

За її словами, зокрема, російські військовослужбовці обстрілюють без попередження цивільні автомобілі, що наближаються до понтонних переправ.

"При цьому російські загарбники, декларуючи високі гуманітарні цілі, суворо вимагають доведення до школярів усіх вікових категорій пропагандистських матеріалів, які містять спотворене розуміння історичних подій та поширюють наративи: нібито лише спільне майбутнє є в України з РФ".

Маляр зазначила, що окупанти інтегрують освітню систему тимчасово окупованих територій до російської, наразі масово зводять туди російські підручники та використовують навчальні заклади для прикриття своїх сил та засобів від ударів ЗСУ. Вона зазначила, що не виключає, що окупанти можуть використовувати дітей з тією самою метою як живий щит.

"Росіяни бояться українців, вони бояться нашого протестного потенціалу навіть усередині РФ. Очевидно, саме тому спецслужби РФ нервово активізують діяльність стосовно громадян Росії з українським походженням і стосовно українських громадян, які проживають на території РФ", - розповіла заступник глави Міноборони.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Евакуація мирних жителів триває у прикордонних громадах Сумщини - ОВА

Петиція до Кабміну про присвоєння звання "Народного артиста" посмертно солісту гурту ADAM Клименку набрала 25 тис. голосів

Видатки загального фонду держбюджету у листопаді-2025 зросли на 9,7% до листопада-2024 – Мінфін

Латвія вивчає досвід енергетичної стійкості України та передала захисникам 30 автомобілів

Одна з загиблих внаслідок авіаудару по Ізюму працювала в поліції

У масштабній ДТП на трасі М06 "Київ–Чоп" на Рівненщині постраждали троє людей - ДСНС

Ізраїль готується представити Трампу варіанти нових ударів по Ірану

Зеленський говорив з лідерами країн Коаліції охочих, щоб вони не знижували підтримку України після рішення ЄС про кредит

Вплив Орбана на євроінтеграцію України є частиною виборчих процесів в Угорщині, переконаний Зеленський

Зеленський: Бачимо сигнали від деяких партнерів щодо допомоги повернути українських полонених і дітей з РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА