14:44 08.09.2022

Цілковита зупинка ЗАЕС в умовах війни не є для України пріоритетним варіантом – ДІЯРУ

2 хв читати
Цілковита зупинка ЗАЕС в умовах війни не є для України пріоритетним варіантом – ДІЯРУ

Державна інспекція ядерного регулювання України (Держатомрегулювання, ДІЯРУ) не вважає пріоритетним варіантом повну зупинку всіх шести атомних енергоблоків Запорізької АЕС в умовах її окупації, повідомляється на сайті інспекції.

"Держатомрегулювання вивчає всі можливі варіанти, але, зрозуміло, не всі вони будуть використані. Тобто, повна зупинка енергоблоків ЗАЕС в окупації, в умовах воєнних дій з небезпекою фактично втратити електроживлення власних потреб станції не є пріоритетним варіантом, як це трактують ЗМІ", - поінформували у ДІЯРУ.

В інспекції назвали некоректною інформацію, викладену у низці ЗМІ, про те, що Україна нібито розглядає варіант зупинення всіх енергоблоків ЗАЕС.

Як зазначили у Держатомрегулюванні, така інформація з'явилася внаслідок некоректного викладу ЗМІ позиції в.о. голови ДІЯРУ Олега Корікова під час його відповіді на запитання модератора брифінгу в медіа-центрі "Україна" 7 вересня.

"Відповідь в.о. голови Держатомрегулювання України Олега Корікова на питання модератора брифінгу в медіа-центрі "Україна" слід розуміти так: Держатомрегулювання вивчає всі можливі варіанти та конфігурацію роботи енергоблоків ЗАЕС. Серед багатьох із них є і такий, що передбачає повну зупинку енергоблоків", – пояснили в інспекції.

Однак ці слова не слід розуміти як те, що зупинка всіх реакторів є пріоритетним та головним сценарієм можливих найближчим часом дій, уточнили у ДІЯРУ.

Як повідомлялося, 5 вересня на ЗАЕС внаслідок обстрілу російськими окупантами було зупинено останній енергоблок №6, що забезпечував власні потреби станції в електроенергії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА