17:30 20.06.2022

Гарантій, що Росія після розблокування українських портів не атакує їх знову, немає – Зеленський

2 хв читати
Гарантій, що Росія після розблокування українських портів не атакує їх знову, немає – Зеленський

Прогресу в процесі розблокування українських портів немає, бо не знайдено реального інструменту гарантій, що Росія їх знову не атакує, заявив президент України Володимир Зеленський, виступаючи у понеділок через відеозв'язок на засіданні Бюро Асамблеї Африканського Союзу.

"Ми ведемо складні багаторівневі переговори, щоби розблокувати українські порти. Але ви бачите – прогресу поки що немає. Тому що поки що не знайдено реального інструменту, щоб гарантувати, що Росія не атакує їх знову", - зазначив він.

За словами Зеленського, Україна налагоджує експорт залізницею та через сусідні країни, щоб іще торішній урожай та врожай цього року зміг потрапити до споживачів.

"Але новими маршрутами вдається спрямовувати набагато менший обсяг і за набагато більший час. Це в результаті – дорожчі постачання", - наголосив він.

Продовольча криза у світі, зазначив президент, "зберігатиметься, доки триває колонізаторська війна, війна Росії проти нашої держави, і доки заблоковані наші порти".

Також, нагадав він, Україна була одним із основних європейських виробників добрив. "А нині виробництво фактично зупинено – знов-таки через війну. У частини виробників немає сировини та можливості навіть працювати – через загрозу російських ракетних ударів та інших наслідків воєнних дій. Частина компаній уже перебуває у зонах бойових дій і просто розгромлена російськими військами".

"Чи ви про це чули від своїх російських партнерів, з якими ви зберігаєте комунікацію? Чи говорили вони вам про це? Я впевнений, що вони кажуть вам зовсім інші речі", - наголосив Зеленський.

За його словами, Росії "насправді потрібна ця криза", тому що "вони намагаються використати вас і страждання людей, щоб чинити тиск на демократичні держави, які запровадили санкції проти Росії".

"Я наголошую: санкційна політика спрямована лише на те, щоб Росія припинила спроби перетворити Україну на свого раба", - заявив Зеленський.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У МИКОЛАЄВІ ЧУТИ ВИБУХИ - ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛИ

Голова МАГАТЕ поінформує Радбез ООН про ситуацію на окупованій військами РФ Запорізькій АЕС

ВАКС засудив харківського суддю до 7 років позбавлення волі за хабарництво

Плани оборони Естонії та Фінляндії мають бути об'єднані, вважають у Таллінні

Порошенко та волонтери відправили до ЗСУ партію бронемашин MLS Shield та іншу техніку

ДП "МЗУ" розпочало розробку системи моніторингу залишків лікарських засобів e-Stock "з нуля" - МЗУ

Кількість загиблих унаслідок обстрілу російськими окупантами зупинки громадського транспорту у Миколаєві зросла до 8 осіб - мер

Офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції та Мінцифри модернізують систему моніторингу виконання Україною угоди про асоціацію з ЄС - Форсюк

Російські окупанти обстріляли касетними боєприпасами Старий Салтів на Харківщині, загинули два мирних жителі - поліція

Російські окупанти продовжують обстрілювати цивільну та військову інфраструктуру в Україні – Генштаб ЗСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА